Per spaudos konferenciją, kuri buvo surengta 100-ui jo darbo šiame poste dienų apibendrinti, B.Ivanišvilis sakė: „Gruzija priklauso Europai“.
Premjeras, kurio koalicija „Gruzijos svajonė“ netikėtai laimėjo spalį įvykusius rinkimus, išreiškė viltį, kad „per 20 metų Gruzija bus visateisė Europos narė“.
Tačiau jis taip pat sakė, kad „optimistiškai“ vertina galimybes atkurti ryšius su Rusija, nutrauktus po 2008 metų karo, kurį kaimynės kariavo dėl dviejų nuo Gruzijos atsiskyrusių provincijų – Pietų Osetijos ir Abchazijos.
„Esu optimistiškas. Atidžiais ir apgalvotais veiksmais (ryšius galima atkurti)“, – sakė jis ir pridūrė, kad procesas turėtų prasidėti nuo nutrauktų prekybinių ryšių atkūrimo.
„Didžiuliams rezultatams reikia daugiau laiko, – sakė jis. – Rusai, kaip ir gruzinai, nori mūsų santykių atkūrimo“.
Magnatas B.Ivanišvilis, kuris kategoriškai nepritaria prezidento Michailo Saakašvilio antirusiškai retorikai, sako, kad yra pasirengęs dalyvauti tiesioginėse derybose su Maskva, tačiau pažadėjo tęsti M.Saakašvilio kampaniją už stojimą į NATO ir Europos Sąjungą (ES).
Beje, pirmadienį gruzinų pareigūnai Maskvoje derėjosi dėl Rusijos prekybos embargo gruziniškam vynui ir mineraliniam vandeniui panaikinimo.
Rusijos vyriausiasis sanitarijos gydytojas Genadijus Oniščenka Maskvoje sakė, kad gruziniško vyno, kuris labai vertinamas buvusioje Sovietų Sąjungoje, importas galėtų būti atnaujintas pavasarį, jeigu bus patenkintos atitinkamos sąlygos.
Tačiau B.Ivanišvilis kol kas nerodė didelių kompromiso ženklų dėl politinio ginčo Pietų Osetijos ir Abchazijos klausimu. Tbilisis šių teritorijų nebekontroliuoja, o Maskva jas pripažino nepriklausomomis valstybėmis.
B.Ivanišvilio vyriausybė mano, kad ekonominiai ir kultūriniai ryšiai su Maskva gali būti atnaujinti netrukus, bet grįžimas prie visapusiškų diplomatinių santykių užtruks daug ilgiau.