Pasak vyriausiojo B.Obamos patarėjo Denio McDonougho, kol kas nepriimtas joks sprendimas, ką daryti su minėtame kalėjime kalinčiais 255 nuteistaisiais ir kad šis sprendimas nebus priimtas, kol nebus suformuota naujojo prezidento nacionalinio saugumo ir teisininkų komanda.
Tačiau B.Obamai artimi šaltiniai pirmadienį teigė, kad jo formuojamos administracijos nariai svarsto keletą variantų, tarp kurių: galimybė kai kurių Gvantanamo kalinių bylas nagrinėti federaliniuose teismuose; įsteigti specialų nacionalinį saugumo teismą, kuris nagrinėtų bylas, susijusias su slapčiausia žvalgybos informacija; paleisti kai kuriuos kalinius.
Jei būtų imtasi vieno iš šių veiksmų, būtų panaikintos kariuomenės komisijos, įkurtas dabartinio šalies vadovo George W.Busho, turinčių teisę patraukti baudžiamojon atsakomybėn kai kurias svarbiausias „Al Qaeda“ teroristinio tinklo asmenybes, šiuo metu kalinčias Gvantaname. Pavyzdžiui, Khalidą Sheikhą Mohammedą – vieną pagrindinių rugsėjo 11 d. išpuolių JAV organizatorių.
Įkurtų komisijų veikla keletą metų buvo suvaržyta teisinių iššūkių – Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas 2006 metais paskelbė sprendimą, kad ankstesnė šių komisijų versija – antikonstitucinė.
Spalio 31 d. duodamas interviu CNN, B.Obama tvirtino uždarysiąs Gvantanamą „taip greitai, kaip tik galės tai padaryti apdairiai“.
„Neketinu tiksliai įvardinti konkretaus laiko, nes manau, kad privalome įvertinti visus tuos, kurie šiuo metu laikomi kalėjime“, – sakė B.Obama. – „Turime tinkamai viską suplanuoti, kad užtikrintume, jog kaliniai yra teisiami ir baudžiami pagal įstatymus. Tam, mano manymu, prireiks peržiūrėti visas bylas“.
2006 metais prezidentas G.W.Buhas sakė norįs uždaryti kalėjimą, tačiau esą to negalima padaryti, nes jame turi būti kalinami „šaltakraujai žudikai“. Gegužę gynybos sekretorius Robertas Gatesas Senato komitetui pranešė, kad pastangos uždaryti Gvantanamą susidūrė su problema, ką daryti su jo kaliniais.
2007 metais atsistatydino vyriausiasis Pentagono prokuroras, taip protestuodamas prieš kariuomenės komisijų „supolitikėjimą“. Pasak kritikų, Gvantanamo kalėjimas turėjo neigiamos įtakos JAV įvaizdžiui užsienyje. 2006 metais Jungtinės Tautos savo ataskaitoje tvirtino, kad kalėjime naudojamos tardymo priemonės „prilygsta kankinimui“.