Pasipiktinimą daugiausiai reiškia demonstrantai iš kaimo vietovių ir vietinių bendruomenių. Nacionalinė kelių tarnyba sako, kad visoje šalyje pagrindinės gatvės užblokuotos mažiausiai septyniose vietose.
Protestus organizuojančios, kaimo vietovėje įsikūrusios, grupės lyderis Neftalis Lopezas sako, kad demonstrantai siekia J.Moraleso atsistatydinimo, nes jis kaltinamas korupcija ir sudarė palankesnes sąlygas organizuotam nusikalstamumui klestėti. Protestuotojai taip pat siekia, kad Kongresas būtų išvalytas nuo korumpuotų politikų ir kad būtų pradėtas tyrimas prieš sostinės merą ir eksprezidentą Alvaro Arzu.
48 metų buvęs televizijos komikas J.Moralesas į prezidento postą išrinktas pernai. Vienas jo rinkimų pažadų buvo išvalyti neskaidrumu garsėjančią Gvatemalos politiką.
J.Moralesas pakeitė pirmtaką Otto Perezą, priverstą atsistatydinti, kai atsidūrė kaltinimų korupcija skandalo centre, o žmonės išėjo į gatves protestuoti. Buvęs lyderis dabar yra suimtas ir laukia teismo.
Vis dėlto J.Moraleso žvaigždė po rinkimų išblėso. JT remiama Tarptautinės kovos su nebaudžiamumu Gvatemaloje komisija (CICIG) reikalauja panaikinti prezidento teisinę neliečiamybę, kad būtų galima pradėti tyrimą dėl įtariamo neteisėto jo prezidentinės kampanijos finansavimo.
J.Moralesas į tokius reikalavimus atsakė mėginimu atleisti CICIG vadovą Kolumbijoje, bet dėl to kilo visuomenės ir tarptautinis pasipiktinimas, o Gvatemalos Aukščiausiasis Teismas atšaukė prezidento įsaką.
Kongresas dukart balsavo, ar panaikinti J.Moraleso neliečiamybę, bet abu kartus nebuvo surinkti reikiami 105 balsai.