Gvatemalos parlamentas nesutiko panaikinti prezidento teisinės neliečiamybės

Gvatemalos įstatymų leidėjai pirmadienį paliko galioti prezidento Jimmy Moraleso teisinę neliečiamybę, nors parlamento komisija rekomendavo ją panaikinti, kad būtų galima pradėti teismo procesą dėl galimai neteisėto jo 2015-ųjų rinkimų kampanijos finansavimo.
Gvatemalos prezidentas Jimmy Moralesas
Gvatemalos prezidentas Jimmy Moralesas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Per balsavimą 158 vietų parlamente už tai, kad būtų panaikinta prezidento teisinė neliečiamybė, pasisakė tik 25 įstatymų leidėjai.

Jai panaikinti buvo reikalingi mažiausiai 105 deputatų balsai. Tačiau prie šio klausimo parlamentas dar galės grįžti per kitą sesiją.

Prokurorai įtaria, kad buvo nuslėpti apie 825 tūkst. JAV dolerių (per 692 tūkst. eurų), skirtų J.Moraleso rinkimų kampanijai, be to, nebuvo nurodyti kitų išlaidų finansavimo šaltiniai. Prezidentas neigia kaip nors nusižengęs.

Pirmadienio vakarą jis išplatino pareiškimą, kuriame pažymėjo, kad pastarasis Kongreso sprendimas „rodo Gvatemalos valstybės institucijų demokratinę brandą“.

Kiek anksčiau pirmadienį penkių įstatymų leidėjų komisijos pirmininkas Julio Ixcamey pranešė, kad per tyrimą buvo rasta įrodymų, jog J.Moraleso rinkimų kampanijos biudžete buvo neregistruotų lėšų.

Tačiau jis nurodė, jog pats J.Moralesas „tiesiogiai nedalyvavo registruojant lėšas ir įmokas“.

Praėjusį mėnesį generalinė prokurorė Thelma Adana bei Gvatemaloje įsikūrusios Jungtinių Tautų Kovos su korupcija komisijos vadovas Ivanas Velasquezas pareiškė, jog sieks, kad iš J.Moraleso būtų atimta teisinė neliečiamybė.

Dviem dienomis vėliau prezidentas įsakė nedelsiant išsiųsti I.Velasquezą iš šalies, tačiau Konstitucinis Teismas neleido to padaryti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai