Teismas priėmė tokį sprendimą reaguodamas į prokurorų prašymą, susijusį su galimai neteisėtu J.Moraleso 2015-ųjų rinkimų kampanijos finansavimu. Į tyrėjų taikiklį yra pakliuvusios kelios politinės partijos, įskaitant prezidento konservatyvųjį „Nacionalinės konvergencijos frontą“ („FCN-Nacion“).
„Atrodo, esama pakankamai įrodymų, kad būtų leista perduoti bylą Kongresui“, – pareiškė Aukščiausiojo Teismo atstovas Angelis Pineda .
Dabar Kongresas turės sudaryti penkių narių komitetą, kuris išnagrinės šią bylą bei pateiks savo išvadas visiems įstatymų leidėjams. Kad būtų panaikinta prezidento teisinė neliečiamybė, tam turėtų pritarti 105 iš 158 parlamentarų.
J.Moralesas pirmadienį išplatino pranešimą, kuriame pažymėjo, kad ir toliau gerbs visas šalies institucijas. Jis paprašė gvatemaliečių būti objektyviais.
J.Moralesas pirmadienį išplatino pranešimą, kuriame pažymėjo, kad ir toliau gerbs visas šalies institucijas. Jis paprašė gvatemaliečių būti objektyviais.
Prokurorai įtaria, kad buvo nuslėpti apie 825 tūkst. dolerių (per 692 tūkst. eurų), skirtų J.Moraleso rinkimų kampanijai, be to, nebuvo nurodyti kitų išlaidų finansavimo šaltiniai. Prezidentas neigia kaip nors nusižengęs.
Praėjusį mėnesį generalinė prokurorė Thelma Adana bei Gvatemaloje įsikūrusios Jungtinių Tautų Kovos su korupcija komisijos vadovas Ivanas Velasquezas pareiškė, jog sieks, kad iš J.Moraleso būtų atimta teisinė neliečiamybė.
Dviem dienomis vėliau prezidentas įsakė nedelsiant išsiųsti I.Velasquezą iš šalies, tačiau Konstitucinis Teismas neleido to padaryti.