Nuo netikėtos pergalės antrajame rinkimų ture rugpjūtį B. Arevalo, kuris turėtų pradėti eiti pareigas sausio 14 dieną, susidūrė su daugybe teisinių iššūkių, įskaitant bandymus sustabdyti jo politinės partijos veiklą ir neleisti jam perimti valdžios.
B. Arevalo triumfas ir jo pažadas kovoti su korupcija Gvatemaloje kelia nerimą politiniam elitui.
Penktadienį prokurorė Leonor Morales pareiškė, kad B. Arevalo, jo pavaduotojo ir parlamento narių rinkimai buvo „niekiniai ir negaliojantys“ dėl skaičiavimo anomalijų.
Vašingtone Amerikos valstybių organizacijos (OAS) sekretoriatas savo pareiškime nurodė, kad „smerkia Gvatemalos prokuratūros bandymą įvykdyti valstybės perversmą“.
Jame priduriama, kad „bandymas anuliuoti šių metų visuotinius rinkimus yra blogiausia demokratijos žlugimo forma ir politinio sukčiavimo prieš žmonių valią įtvirtinimas“.
OAS paragino kadenciją baigiantį prezidentą Alejandro Giammattei (Alechandrą Chiamatėjų), konstitucinį ir aukščiausiuosius teismus bei Kongresą „ginti šalies institucijas ir konstitucinę santvarką imantis veiksmų prieš šio išpuolio kaltininkus, kad būtų išsaugota demokratija Gvatemaloje“.