Britanijos premjero Boriso Johnsono vyriausybė anksčiau atmetė kaltinimus, jog ataskaitą vengiama viešinti, kad ji nesukeltų skandalo prieš visuotinius rinkimus.
„Kiekvienas asmuo, balsuojantis šioje šalyje, nusipelnė pamatyti tą ataskaitą prieš įvykstant jūsų rinkimams“, – BBC radijo 4-ajam kanalui sakė amerikiečių politikė, 2016 metais prezidento rinkimus pralaimėjusi Donaldui Trumpui.
H.Clinton sakė, kad „nėra abejonių“, jog Rusija „pasiryžusi mėginti formuoti Vakarų demokratijų politiką“.
„Ne mūsų, o savo naudai“, – patikslino H.Clinton, kurios kandidatavimą 2016-aisiais, anot JAV žvalgybos vadovų, žlugdė Rusijos kišimasis.
„Man atrodo nesuprantama, kodėl jūsų vyriausybė neskelbia vyriausybės ataskaitos apie Rusijos kišimąsi. Nesuprantama ir gėdinga“, – ji kalbėjo duodama interviu radijui „BBC Radio 5 Live“.
Britanijos parlamentas anksčiau buvo informuotas, kad Žvalgybos ir saugumo komiteto ataskaita buvo spalio 17 dieną išsiųsta tvirtinti ministrui pirmininkui.
Tyrimas dėl įtariamų slaptų Rusijos veiksmų, kišantis į Britanijos demokratijos procesus, kaip pranešama, apėmė analizę, ar Maskva mėgino kištis į 2016 metais vykusį „Brexito“ referendumą ir 2017 metų parlamento rinkimus.
Maskva buvo kaltinama ne vienoje šalyje organizavusi įmantrias dezinformacijos kampanijas, siekdama savų interesų.
Britanijos parlamento žemųjų rūmų Žvalgybos ir saugumo komitetas, prižiūrintis šalies žvalgybos agentūrų darbą, prieš viešindamas savo ataskaitas teikia jas tvirtinti vyriausybei, kad netyčia nebūtų atskleista kokios nors jautrios informacijos.
Komiteto pirmininkas Jonathanas Evansas, buvęs kontržvalgybos agentūros MI5 vadovas, kėlė prielaidą, kad B.Johnsonas galbūt vilkina 50 puslapių ataskaitos paskelbimą dėl artėjančių parlamento rinkimų, vyksiančių gruodžio 12 dieną.
J.Evansas, vadovavęs MI5 2007–2013 metais, paragino vyriausybę paaiškinti, kodėl delsiama.
Už santykius su Europa ir Amerika atsakingas JK vyriausybės narys Chrisas Pincheris anksčiau sakė, kad vykdomas „nuodugnus [ataskaitos] tikrinimas saugumo klausimu“.
Ch.Pincheris taip pat atmetė reiškiamą susirūpinimą ir tvirtino, kad nėra „jokių įrodymų“ teigti, esą Rusijai sėkmingais sekėsi kištis į Britanijos demokratijos procesus.