Kaip rodo CNN analizė, stovykla buvo ką tik pastatyta ir buvo visai netoli Erezo perėjos – labiausiai įtvirtinto ir patruliuojamo Gazos ir Izraelio pasienio ruožo.
Šią perėją „Hamas“ kovotojai galiausiai pralaužė praėjusį savaitgalį per kruviną išpuolį – per jį Izraelyje žuvo daugiau kaip 1 200 žmonių.
Kitame vaizdo įraše, padarytame daugiau nei prieš metus, matyti, kaip „Hamas“ kovotojai treniruojasi pakilti, nusileisti ir pulti su parasparniais – tokiu pat neįprastu būdu, kurį „Hamas“ panaudojo per tą patį spalio 7 d. išpuolį.
CNN tyrimas, kurio metu buvo analizuojami beveik dvejus metus „Hamas“ ir su ja susijusių organizacijų skelbti mokymų ir propagandos vaizdo įrašai, atskleidė mėnesius trukusį pasiruošimą praėjusios savaitės išpuoliui.
Dvi iš šių vietų, įskaitant gruodžio mėn. vaizdo įraše parodytą sausringą treniruočių vietą, buvo šiek tiek daugiau nei už kilometro nuo labiausiai įtvirtintos ir patruliuojamos Gazos ir Izraelio sienos atkarpos. Iš likusių vietų: viena yra centrinėje Gazos dalyje, o kitos trys – tolimuosiuose Gazos pietuose.
Dvejų metų palydovinių nuotraukų, kurias taip pat peržiūrėjo CNN, duomenimis, nėra jokių požymių, kad Izraelis būtų vykdęs puolamuosius karinius veiksmus prieš kurią nors iš šešių nurodytų vietų.
Remiantis palydovinėmis nuotraukomis, pastaraisiais mėnesiais stovyklose ne tik buvo vykdoma veikla, bet ir kai kurios stovyklos per pastaruosius dvejus metus aplinkines dirbamas žemes, pavertė į nederlingą plotą, skirtą mokymams.
Po negailestingo „Hamas“ įsiveržimo, kurio metu kovotojai pagrobė iki 150 žmonių, užgrobė Izraelio karines bazes, nusiaubė miestus ir ūkius, kyla klausimų dėl Izraelio saugumo aparato žvalgybos ir operatyvinės veiklos trūkumų.
Tai, kad „Hamas“ mažiausiai dvejus metus rengėsi šiam išpuoliui visiems matant, verčia klausti, kodėl Izraelis, kuriame vykdoma sudėtingiausia Artimųjų Rytų karinė ir šnipinėjimo veikla, nesugebėjo pastebėti ir sustabdyti išpuolio?
Kai CNN kreipėsi į Izraelio gynybos pajėgas (IDF) dėl komentarų, jų tarptautinis atstovas spaudai pulkininkas leitenantas Jonathanas Conricus teigė, kad išvadose nėra „nieko naujo“.
Jis pridūrė, kad „Hamas“ „turėjo daugybę treniruočių vietų“, o Izraelio kariuomenė „per daugelį metų smogė daugeliui treniruočių vietų per įvairius eskalacijos raundus“.
Jis taip pat pažymėjo, kad Izraelis su „Hamas“ daugiau kaip dvejus metus nebuvo patyręs didesnio eskalavimo.
J.Conricus taip pat sakė, kad „Hamas“ galėjo padaryti taip, kad objektai „atrodytų kaip civilių“.
Tačiau penki objektai – šeštasis yra nusileidimo takas – neturi civilinių požymių ir yra beveik identiški pagal tai, kaip jie pastatyti ir išdėstyti.
Visus juos supa masyvios žemės pylimai, kurie yra aukštesni už stovyklų pastatus. Pastatai, kurių dauguma neturi stogų, beveik visi pastatyti iš šlako ir cemento.
Kai kuriose stovyklose yra vartai ir tvoros, kitose – gatvių borteliai, bet nėra asfaltuotų kelių.
Paklaustas apie stovyklas, J.Conricus sakė, kad negali atsakyti į CNN klausimus, „nes jie susiję su sudėtinga žvalgybos analize tuo metu, kai mes kariaujame karą“.
„Šią temą, kartu su daugybe kitų klausimų, IDF ištirs pasibaigus karui“, – pridūrė jis.