Ezzedine'o al Qassamo (Izadino Kasamo) brigadų pareiškime sakoma, kad konkrečiai kalbama apie humanitarinės pagalbos patekimą į Gazos Ruožo šiaurę ir kalinių išlaisvinimo atrankos kriterijus.
Kiek anksčiau AFP šaltinis grupuotėje „Hamas“ pranešė, kad pradėta perduoti antroji įkaitų grupė, kuri turi būti paleista pagal paliaubų susitarimą su Izraeliu.
„Ezzedine'o al Qassamo brigados (pietiniame) Chan Juniso mieste pradėjo perduoti Raudonajam Kryžiui antrąją Izraelio belaisvių grupę. Jų yra 14“, – pareiškė šaltinis, turėjęs omenyje „Hamas“ ginkluotąjį sparną.
Visgi jis vėliau pranešė, kad perdavimo procesas buvo sustabdytas.
Vienas Izraelio pareigūnas naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad įkaitai Raudonajam Kryžiui dar nebuvo perduoti.
„Izraelis nėra pažeidęs susitarimo“, – agentūrai AFP sakė šaltinis Izraelyje.
Anksčiau šeštadienį Izraelio pareigūnai skelbė, kad antrąją paliaubų susitarimo dieną bus paleisti 14 įkaitų, laikomų Gazos Ruože nuo spalio 7-osios „Hamas“ išpuolių, ir 42 žydų valstybėje kalinami palestiniečiai.
Kalėjimų administracija sakė, kad pagal susitarimo sąlygas, pagal kurias reikalaujama keistis kaliniais santykiu trys už vieną, bus išlaisvinti 42 kaliniai – vyrai ir moterys, o Izraelio oficialus šaltinis teigė, kad šaliai bus perduota 14 įkaitų.
Remiantis Kataro ir Izraelio informacija, per pirmąją paliaubų dieną penktadienį „Hamas“ paleido 24 įkaitus, 13 žydų arba dvigubą pilietybę turinčių moterų ir vaikų, 10 tailandiečių ir filipinietį.
„Hamas“ paskelbtame dviejų minučių trukmės vaizdo įraše matyti, kaip kaukėti kovotojai su ginklais, karinėmis uniformomis ir žaliais galvos raiščiais perduoda įkaitus Raudonojo Kryžiaus atstovams.
Izraelis mainais paleido iš kalėjimų 39 moteris ir nepilnamečius asmenis.
Gazoje po pirmosios grupės perdavimo buvo likę apie 215 įkaitų, sakė Izraelio kariuomenės atstovas Doronas Spielmanas (Doronas Spilmanas).
„Daugeliu atvejų mes nežinome, gyvi jie ar mirę. Mes stengiamės surinkti duomenis“, – sakė jis.
„Hamas“ kovotojai įkaitus pagrobė spalio 7 dieną, kai jie įsiveržė per Gazos sieną su Izraeliu, nužudydami apie 1,2 tūkst. žmonių, remiantis žydų valstybės pateiktais skaičiais.
Atsakydamas į šią daugiausiai aukų pareikalavusią ataką per šalies istoriją, Izraelis pradėjo oro, artilerijos ir karinį jūros puolimą, kad sunaikintų „Hamas“. „Hamas“ vyriausybės Gazoje duomenimis, ten žuvo apie 15 tūkst. žmonių.
Tikimasi, kad per paliaubas „Hamas“ paleis 50 įkaitų mainais į 150 palestiniečių kalinių, pagal susitarimą, pasiektą per derybas, kuriose dalyvavo Izraelis, palestiniečių kovotojų grupės, Kataras, Egiptas ir Jungtinės Valstijos.