Žurnalistiniai tyrimai taip pat įžiebė judėjimą #MeToo visame pasaulyje, kai seksualinio priekabiavimo aukos pagaliau išdrįso prabilti apie patirtą nederamą elgesį.
Pulitzerio premija yra vertingiausias JAV žurnalistikos apdovanojimas. Pulitzerio premijos valdyba taip pat išdalija apdovanojimus literatūros ir meno kategorijose. Muzikos kategorijoje Pulitzerio premija už albumą „Damn.“ šiemet apdovanotas reperis Kendrickas Lamaras.
Jis tapo pirmuoju ne klasikinės muzikos ar džiazo muzikantu, kuriam buvo skirtas šis įvertinimas.
„The Washington Post“ buvo skirtas apdovanojimas už tiriamosios žurnalistikos darbus, demaskavusius buvusį teisėją ir kandidatą į senatorius iš Alabamos Roy Moore'ą, kuris taip pat buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu. Respublikonas R.Moore'as neigė šiuos kaltinimus, bet devynių moterų liudijimai kardinaliai paveikė rinkėjų nuotaikas ir rinkimus į Senatą laimėjo demokratų kandidatas Dougas Jonesas.
„The New York Times“ antrąją premiją pasidalijo su tuo pačiu „The Washington Post“. Leidiniai apdovanoti už publikacijas apie įtariamą Rusijos kišimąsį į 2016 metų JAV prezidento rinkimus.
Naujienų agentūra „Reuters“ buvo apdovanota už Filipinų prezidento Rodrigo Duterte karo su narkotikų prekeiviais ir narkomanais nušvietimą. Dar vieną apdovanojimą „Reuters“ gavo fotografijos kategorijoje – už nuotraukas apie rohinjų persekiojimą Mianmare, dėl kurio apie 700 tūkst. pabėgėlių pasitraukė į Bangladešą.
Pulitzerio premijos pirmą kartą buvo įteiktos 1917-aisiais.