„Jūsų dėka užsitikrinome šį pasiekimą, – buvusi valstybės sekretorė sakė savo šalininkams Niujorke. – Tai pirmasis kartas mūsų šalies istorijoje, kai moteris taps didžiosios partijos kandidate.“
„Ši kampanija turi užtikrinti, kad mums nebeliks jokių lubų, jokių ribų“, – H.Clinton pareiškė per emocingą mitingą Brukline, praėjus aštuoneriems metams po to, kai ji baigė savo nesėkmingą pirmąjį mėginimą užimti Baltuosius rūmus.
Kai buvusi JAV diplomatijos vadovė įžengė į sceną, ji buvo sutikta audringai šūksniais ir akimirką mėgavosi šiuo triumfu, ištiesusi rankas ir plačiai šypsodamasi.
„Kiekvienai mažai mergaitei, kuri turi didelių svajonių, sakau: „Taip, jūs galite tapti bet kuo, kuo norite – net prezidente.“ Tai jūsų vakaras“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė buvusi senatorė, kai buvo paskelbti pirminių rinkimų Naujajame Džersyje rezultatai.
Šis momentas beveik iki ašarų sujaudino akušerę Ellen Landsberger, kuri paaukojo savo pačios išėjimo į pensiją vakarėlį ir anksčiau išėjo iš darbo, kad užsiimtų geriausią vietą per susitikimą su H.Clinton.
„Jeigu Amerika jos neišrinks, gėda teks mums“, – sakė ji, vilkėdama H.Clinton kampanijos marškinėlius su užrašu „Moters vieta – Baltuosiuose rūmuose“.
E.Landsberger sakė, kad iš vaikystės prisimenanti tik vieną Senate dirbusią moterį. Per savo karjerą akušerė buvo susidūrusi su seksizmu, o dabar labai džiaugiasi, kad H.Clinton labai priartėjo prie momento, kai gali būti sudaužytos aukščiausios „stiklinės lubos“.
„Visi nepaprastai džiaugiasi“, – pabrėžė ji. Būdama kampanijos savanorė, ji prieš du mėnesius buvo toje pačioje salėje Brukline per paskutinius H.Clinton debatus su kitu prezidento posto siekiančiu demokratu – senatoriumi Bernie Sandersu.
Ji prisiminė, kad tuomet tvyrojo didelė įtampa, o tiek H.Clinton, tiek B.Sanderso retorika buvo labai aštri.
Tuo tarpu antradienį susitikimo vieta buvusiame sandėlyje „Duggal Greenhouse“ Bruklino karinių laivų statyklos komplekse buvo „sukrečiančio džiaugsmo ir laimės vieta“, naujienų agentūrai AFP sakė E.Landsberger.
Minia kurtinamai skandavo Hillary vardą, demonstruodama energiją, kurios stigo anksčiau per blankoką H.Clinton kampaniją.
Ant angaro sijų kabojo keturios didžiulės JAV vėliavos. Orkestras grojo įkvepiančių himnų ir populiarių dainų melodijas.
„Jaučiuosi, tarsi būtume ant istorijos prarajos, kad darom kažką, kas pateks į istoriją – ir to nepraleisčiau už nieką pasaulyje. Šiurpstu vien apie tai galvodamas“, – sakė 30-metis Willas Liu, dirbantis finansų sektoriuje.
Jis atėjo į H.Clinton pergalės šventę su savo sutuoktiniu. Jiedu užsuko nusipirkti alaus viename iš kioskų prie susitikimo vietos, nuo kurios atsiveria vaizdas į ryškiai apšviestus Manhatano dangoraižius.
Kaip H.Clinton seksis grumtis su atžaraus būdo Niujorko verslininku ir beatodairišku savireklamos meistru – D.Trumpu?
46 metų odontologas Michaelas Medeirosas, gimęs imigrantų iš Portugalijos šeimoje, į susitikimą atėjo vilkėdamas H.Clinton kampanijos marškinėlius, įsisegęs kampanijos ženklelį į savo baltą kepuraitę ir netgi išsipiešęs ant sugipsuotos lūžusios rankos mėlynos ir raudonos spalvos kampanijos logotipą.
Kai buvo paklaustas, kaip jaučiasi, vyras atsakė: „Stulbinamai.“
„Turiu alaus, vėliavėlių ir Hillary simbolikos“, – pridūrė ilgametis H.Clinton šalininkas, norėjęs, kad ji įveiktų Baracką Obamą per 2008 metų rinkimus.
„Manau, jeigu turėtume prezidentę, ji išaukštintų moteris ir suteiktų joms pelnytą vietą šioje šalyje“, – pabrėžė M.Medeirosas.
Jis juokdamasis pridūrė, kad respublikonų kandidatas Donaldas Trumpas turėtų „toliau vadovauti verslui ir leisti Hillary vadovauti šaliai“.
Kita vertus, netgi uoliausi gerbėjai pripažindavo nerimaujantys, kaip viskas toliau klostysis ir kaip kandidatei, neretai kritikuotai dėl per didelio susikaustymo ir prislėgtai skandalo dėl privataus elektroninio pašto serverio naudojimo tarnybos reikalams, seksis grumtis su atžaraus būdo Niujorko verslininku ir beatodairišku savireklamos meistru.
„Dalyvaujat kampanijoje, palaikot, aukojat pinigų, kalbat apie ją – ir, tikėkimės, viskas išeis į gera“, – sakė M.Medeirosas.