„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Homofobiškų pažiūrų vengras europarlamentaras atsistatydino po karantino vakarėlio su nuogais vyrais

Vienas konservatyvus vengrų europarlamentaras, artimas premjero Viktoro Orbano sąjungininkas, antradienį atsiprašė dėl incidento, kai belgų policija sugavo jį bėgantį iš karantino vakarėlio, kurį vietos spauda vadino homoseksualių vyrų orgija.
Jozsefas Szajeris
Jozsefas Szajeris / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jozsefas Szajeris, kuris padėjo parašyti Vengrijos konstituciją, savaitgalį atsistatydino dėl „asmeninių priežasčių“, bet antradienį pripažino, kad gavo policijos įspėjimą ir kad pas jį buvo rasta ekstazio.

Briuselio prokurorai naujienų agentūrai AFP sakė, kad penktadienį vakarėlyje miesto centre buvo sučiupta 20 vyrų, kuriems paskirtos baudos po 250 eurų.

Be vengrų europarlamentaro, dar du svečiai pasinaudojo diplomatine neliečiamybe. Vietos spauda rašė, kad tai buvo „sekso vakarėlis“ viename bute istorinio miesto centro kvartale, prieš karantiną garsėjusiame gėjų barais.

Briuselio prokuratūra nepatvirtino, kad tai buvo sekso vakarėlis, o Briuselio policijos atstovė atsisakė komentuoti. Bet vietos žiniasklaidoje teigiama, kad orgijoje dalyvavę vyrai buvo apsinuoginę.

59 metų J.Szajeris apie jokį seksą neužsiminė ir neigė vartojęs narkotikus ar žinojęs apie ekstazio tabletę, kurią pas jį rado policija, bet atsiprašė šeimos už kovojant su pandemija įvestų suvaržymų pažeidimą.

Briuselio prokuratūra paskelbė, kad gavus praeivio pranešimą apie bėgantį asmenį, buvo areštuotas vyras, kurio nurodyti inicialai ir gimimo data sutampa su J.Szajerio duomenimis.

„To vyro rankos buvo kruvinos. Gali būti, kad jis susižeidė bėgdamas, – sakoma pareiškime. – Jo kuprinėje rasta narkotikų. Vyras negalėjo pateikti jokių asmens dokumentų. S. J. taip pat surašytas protokolas už narkotikų [kontrolės] įstatymų pažeidimą.“

Tačiau baudžiamojo persekiojimo nebus, nebent Europos Parlamentą pavyktų įtikinti panaikinti europarlamentaro neliečiamybę.

„Aš dalyvavau“, – pripažino J.Szajeris pareiškime. Jį išplatino Europos Parlamente dominuojanti centro dešinioji Europos liaudies partija (ELP), kuriai jis priklauso.

„Policijai paprašius pateikti asmens dokumentą aš pasakiau – nes su savimi asmens dokumento neturėjau – kad esu europarlamentaras. Policija tęsė procesą ir galiausiai oficialiai žodžiu mane įspėjo ir nuvežė namo.

Labai apgailestauju, kad pažeidžiau suvaržymus dėl COVIDo, pasielgiau neatsakingai. Esu pasirengęs sumokėti baudą“, – sakė J.Szajeris.

Jis tvirtino: „Šis neteisingas žingsnis yra tik asmeninis, tik aš esu atsakingas už jį. Aš visų prašau neišplėsti jo nei į mano gimtinę, nei į mano politinę bendruomenę.“

J.Szajeris nuo 1990 iki 2002 metų buvo keturis kartus išrinktas į Vengrijos parlamentą, o nuo 2004-ųjų – keturis kartus į Europos Parlamentą.

„Santuoka kaip tautinio išlikimo pagrindas“

Jo partija „Fidesz“ jį pavadino „žinomiausiu ir labiausiai pripažintu Vengrijos Europos Parlamento nariu“.

Šeštadienį J.Szajeris paskelbė atsistatydinantis nuo gruodžio 31 dienos, bet pareiškė, kad tai „neturi nieko bendra su dabartinėmis, animacinėmis politinėmis diskusijomis, vykstančiomis Europos lygiu“.

Tai buvo nuoroda į tarp Budapešto ir Briuselio atsivėrusią aklavietę dėl Vengrijos ir Lenkijos prieštaringo veto ilgalaikiam bloko biudžetui ir koronaviruso atkūrimo fondui.

J.Szajeris taip pat buvo ELP konservatorių frakcijos pirmininko pavaduotojas ir vyriausiasis drausmintojas, o būdamas „Fidesz“ delegacijos pirmininku jis buvo atsakingas už savo partijos ir frakcijos ryšius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Orbanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Orbanas

ELP 2019 metų kovą sustabdė šios vengrų konservatorių partijos narystę frakcijoje įsiplieskus ginčams dėl vis autoritariškesnio V.Orbano valdymo ir represijų prieš nepriklausomą spaudą ir nevyriausybines organizacijas.

Po V.Orbano atėjimo į valdžią 2010 metais J.Szajeriui buvo pavesta parengti naujos konstitucijos projektą, kurį jis teigė iš dalies parašęs savo planšetiniu kompiuteriu traukinyje tarp Briuselio ir Strasbūro.

Socialiai konservatyvus tekstas sukėlė kontroversiją, taip pat ir dėl santuokos kaip vyro ir moters sąjungos bei „šeimos ir tautinio išlikimo pagrindo“ apibrėžimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“