Honkonge vėl aštrėja įtampa tarp policijos ir protestuotojų

ruša bei daužė pareigūnus bambukinėmis kartimis, prasiveržus smurtui viename darbininkiškame rajone ir sutrikdžius pastarosiomis dienomis nusistovėjusią ramybę. Kiek anksčiau tūkstančiai demonstrantų, kurių daugelis buvo užsidėję statybininkų šalmus ir dujokaukes, žygiavo pramoniniu Kun Tongo rajonu, bet jiems kelią užtvėrė dešimtys riaušių policininkų, apsiginklavusių skydais ir lazdomis.
Protestas Honkonge
Protestas Honkonge / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Eisenos priešakyje buvę smurto nevengiantys radikalių pažiūrų demonstrantai, praminti „drąsiaisiais, ėmėsi statyti barikadą iš eismo užtvarų ir pastoliams statyti naudojamų bambukinių karčių, šūkaudami įžeidimus policijai.

Kai kurie laidynėmis svaidė akmenis, todėl policininkai puolė demonstrantus, mušdami lazdomis ir purkšdami paprikinį aerozolį.

Gatvėje pasklidus ašarinių dujų debesims protestuotojai atsitraukė, palikdami daugybę butelių šukių ir mažiausiai vieną nedidelį gaisrą.

Keletas juodai apsirengusių demonstrantų buvo sulaikyti.

Honkongo policija užsitraukė protestuotojų pyktį dėl esą per didelio šiurkščios jėgos naudojimo per jau kelis mėnesius šiame autonominiame Kinijos regione vykstančias demonstracijas.

Per protestus prasiverždavus smurtui policija naudojo gumines lazdas, plastikines kulkas ir ašarines dujas, bet pareigūnai taip pat kaltinami mušę taikius demonstrantus.

Vis dėlto pastarosiomis dienomis padėtis mieste atrodė kiek aprimusi. Vėliausi dideli susirėmimai vyko prieš pusantros savaitės.

Šeštadienį įtampa vėl padidėjo per eitynes, į kurias susirinko smurto nevengiančių radikalių pažiūrų demonstrantų, pramintų „drąsiaisiais“.

„Dar niekada nemačiau, kad Honkonge susiklostytų tokia padėtis“, – naujienų agentūrai AFP sakė 65 metų Dee Cheung.

„Į gatves išėję jaunuoliai rizikuoja savo ateitimi. Jie tai daro dėl Honkongo, – pridūrė ji. – Gali būti dalykų, kuriems mes nepritariame, pavyzdžiui, „drąsiesiems“, kurie yra nusiteikę pulti. Tačiau pagalvokime, kodėl jie taip elgiasi?“

Protestai Honkonge prasidėjo dėl siūlyto ekstradicijos įstatymo projekto, numačiusio galimybę išduoti įtariamuosius žemyninei Kinijai. Vėliau jie peraugo į platesnius raginimus užtikrinti demokratiją, taip pat reikalavimus, kad policija būtų atskaitinga už savo veiksmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų