Tai turėtų būti padaryta praėjus ketveriems metams po to, kai Pekinas Honkongui primetė drakonišką Nacionalinio saugumo įstatymą, siekdamas nutildyti miesto opoziciją.
2019 metais Honkongą purtė didžiuliai demokratijos šalininkų protestai – šimtai tūkstančių žmonių gatvėse reikalavo didesnių laisvių ir didesnės autonomijos nuo Kinijos pagrindinės dalies.
Reaguodamas Pekinas primetė minėtą įstatymą, kuriuo baudžiama už keturis sunkius nusikaltimus: atsiskyrimą, ardomąją veiklą, terorizmą ir susimokymą su užsienio jėgomis. Įstatymas numato įkalinimo bausmes, taip pat ir iki gyvos galvos.
Buvęs saugumo vadovas J. Lee per savo, kaip Honkongo lyderio, antrą politikos kalbą trečiadienį sakė, kad vyriausybė „toliau gins nacionalinį saugumą ir gerins atitinkamą teisinę sistemą bei vykdymo mechanizmus“.
„Vyriausybė toliau rengia veiksmingas teisėkūros galimybes ir 2024 metais užbaigs šį teisėkūros darbą“, – sakė J. Lee.
Pagal Honkongo pagrindinį įstatymą miestas turi turėti savo įstatymą, skirtą kovai su septyniais nusikaltimais saugumo srityje, įskaitant išdavystę ir šnipinėjimą. Ši užduotis dar nėra atlikta.
Praėjusį kartą, kai buvo bandoma tai padaryti – 2003 metais – į Honkongo gatves protestuoti išėjo pusė milijono žmonių, todėl įstatymo projektas buvo atidėtas.