Tai vėliausias nuosprendis, priimtas remiantis Honkongo pasipriešinimo kurstymo įstatymu – mažai naudotu britų kolonijinio laikotarpio palikimu – itin pamėgtu prokurorų Kinijai mieste vykdant „valdžios priešų“ valymą.
Evangelikų pastorius Garry Pangas ir namų šeimininkė Chiu Mei-ying buvo nuteisti už „maištą kurstančių žodžių ištarimą“ po to, kai reikšdami savo nepasitenkinimą dėl nuosprendžio, į nelaisvę pasiuntusio demokratijos aktyvistą, teisme plojo ir pažėrė kritikos strėlių teisėjams.
59 metų G.Pangui buvo skirta metų laisvės atėmimo bausmė, o 68 metų Chiu Mei-ying – trijų mėnesių.
Vyras atskiru nuosprendžiu taip pat buvo nuteistas už kitą antivyriausybinės veiklos aktą – dėl komentarų savo „YouTube“ kanale apie kovai už demokratiją skirtus protestus.
Abu nuteistieji buvo nuolatiniai dalyviai aktyvistų teismo posėdžiuose, kurie, po prieš trejus metus surengtų didžiulių protestų Pekinui pradėjus vykdyti susidorojimą su kitaminčiais, Honkonge yra tapę rutina.
„G. Pangas ne tik atvirai prisipažino plojęs, bet ir kritikavo magistratą dėl sąžinės neturėjimo... o tai pakurstė kitus niekinti teismų sistemą“, – teismo pareigūną Chengą Lim-chi citavo vietinis leidinys „The Witness“, rašantis apie Honkongo teismus.
Chengas Lim-chi taip pat atkreipė dėmesį, kad Chiu Mei-ying nuosprendį priėmusį magistratą pavadino „neteisingu“.
Nuo 2020 metų vidurio daugiau nei 200 žmonių – daugiausia aktyvistai, buvę išrinkti įstatymų leidėjai, profsąjungų nariai ir žurnalistai – buvo suimti dėl nacionalinio saugumo kaltinimų.
Maždaug penktadalis suimtųjų buvo apkaltinti antivyriausybine veikla, kuri traktuojama kaip nacionalinio saugumo nusikaltimas.
Kritikų teigimu, nacionalinio saugumo kampanija panaikino laisves ir pradėjo Honkongo teisinės sistemos pertvarkymą.
Tuo metu Pekinas aiškina, kad reaguojant į demokratijos aktyvistų demonstracijas buvo atkurta tvarka.