„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Honkongo teismas leido kardinolui dalyvauti Benedikto laidotuvėse

90-metis Honkongo kardinolas, pernai suimtas pagal miesto nacionalinio saugumo įstatymą, antradienį gavo teismo leidimą dalyvauti buvusio popiežiaus Benedikto XVI laidotuvėse, pranešė naujienų agentūros AFP šaltinis.
Kardinolas Josephas Zenas per mišias Honkonge
Kardinolas Josephas Zenas per mišias Honkonge / „Reuters“/„Scanpix“

Kardinolo Josepho Zeno, vieno iš aukščiausio rango katalikų dvasininkų Azijoje, pasą valdžios institucijos konfiskavo po to, kai praėjusių metų gegužę jis buvo suimtas dėl dabar jau panaikinto fondo, rėmusio prodemokratinius protestuotojus.

J.Zenas yra vienas iš daugybės demokratijos šalininkų, kuriems Honkonge gresia teisinė atsakomybė. Po didžiulių ir dažnai smurtinių protestų 2019 metais Kinija buvusioje britų kolonijoje aktyviai vykdo susidorojimą su disidentais.

Antradienį per uždarą posėdį teisėjas Peteris Law nusprendė, kad kardinolas gali išvykti iš miesto penkioms dienoms ir kad jo pasas turėtų būti laikinai grąžintas, AFP sakė su sprendimu susipažinęs šaltinis, prašęs neviešinti jo tapatybės.

Naujųjų metų išvakarėse mirusio buvusio pontifiko Benedikto laidotuvėms Vatikane ketvirtadienį vadovaus jo įpėdinis popiežius Pranciškus.

2006-aisiais Benediktas XVI paaukštino J.Zeną į Katalikų bažnyčios kardinolų kolegiją.

Likus kelioms valandoms iki antradienio teismo posėdžio dvasininkas paskelbė straipsnį, kuriame gyrė buvusį pontifiką kaip „didį tiesos gynėją“ ir išreiškė palankumą už jo nuopelnus kinų Bažnyčiai.

„Jis negalėjo priimti jokio kompromiso“, – rašė J.Zenas, turėdamas omenyje 2007 metais Benedikto parašytą laišką, kuriame jis Kinijos komunistinės vyriausybės prašė gerbti religijos laisvę.

Pastaraisiais metais šis Azijos katalikų bažnyčios atstovas kaltino Vatikaną „pardavus“ Kinijos pogrindinę katalikų bendruomenę – jo nepasitenkinimą išprovokavo popiežiaus Pranciškaus siekis pagerinti santykius su Pekinu.

Kardinolas buvo vienas iš penkių už demokratiją kovojusios kampanijos dalyvių, suimtų praėjusių metų gegužę dėl „susimokymo su užsienio jėgomis“ – už tokį nusižengimą pagal nacionalinio saugumo įstatymą gresia maksimali laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

Grupė buvo „Humanitarinės pagalbos fondo 612“, įsteigto 2019-aisiais siekiant surinkti lėšų suimtų prodemokratinių protestų dalyvių teisinėms ir medicininėms išlaidoms padengti, patikėtiniai.

Lapkritį jiems buvo skirta bauda po to, kai teismas nustatė, kad fondas nebuvo tinkamai įregistruotas.

Patikėtiniai yra pateikę apeliacinį skundą aukštesnės instancijos teismui.

Nors J.Zenas buvo suimtas pagal itin griežtą nacionalinio saugumo įstatymą, jis dar nebuvo apkaltintas jokiais nusikaltimais.

Kaip ir daugelis pagal šį įstatymą suimtų arba tebetiriamų asmenų, po suėmimo jis buvo priverstas atiduoti savo pasą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“