„Human Rights Watch“ perspėja, kad kankinimų praktika CŽV kalėjimuose gali grįžti

Jungtinėse Valstijose įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ pareiškė susirūpinimą, kad atsakingi pareigūnai Europoje nesusidūrė su pasekmėmis dėl pagalbos Jungtinių Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) nelegalių kankinimų programoje. Organizacija taip pat perspėja, jog nelegalios praktikos gali sugrįžti.
Valstybės saugumo departamento bazė netoli Vilniaus, Antaviliuose
Valstybės saugumo departamento bazė netoli Vilniaus, Antaviliuose / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Taip vienas „Human Rights Watch“ vadovų Nadim Houry komentavo ketvirtadienį Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) paskelbtus sprendimus, kad Lietuvoje ir Rumunijoje veikė CŽV slapti kalėjimai.

„Europos Teismo sprendimas pabrėžia, kad Europos pareigūnai niekada nepatyrė nemalonių pasekmių dėl pagalbos nelegalioje CŽV kankinimų ir tardymų programoje“, – pranešime spaudai teigė N.Houry.

„Atskaitomybės trūkumas, kurį JAV atspindi situacija, kai nauja CŽV vadove paskirta su tardymų programa susijusi pareigūnė, palieka atviras duris nelegalioms praktikoms“, – pažymi jis.

CŽV vadove neseniai tapo Gina Haspel (Džina Haspel) – specialiųjų operacijų veteranė, kurios praeitį temdo slapti tardymai Tailande, per kuriuos suimtieji buvo kankinami.

EŽTT ketvirtadienį paskelbė, kad CŽV kalėjimas Lietuvoje veikė 2005–2006 metais. Dėl neteisėto kalinimo Lietuvoje Strasbūro teismas įpareigojo išmokėti 130 tūkst. eurų Saudo Arabijoje gimusiam palestiniečiui Abu Zubaydah (Abu Zubaida).

Lietuva svarsto skųsti EŽTT sprendimą Didžiajai teismo kolegijai, tam ji turi tris mėnesius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų