„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Į Australiją skridusiame lėktuve sprogus ausinių akumuliatoriui sužeista moteris

Viena moteris patyrė veido ir rankų nudegimų, kai skrendant į Australiją sprogo jos ausinių akumuliatorius, trečiadienį pranešė pareigūnai. Šis incidentas padidino nerimą dėl pavojaus aviacijai, keliamo įvairių įkraunamų elektronikos įrenginių.
Lėktuve sprogo ausinių akumuliatorius
Lėktuve sprogo ausinių akumuliatorius / „Twitter“ nuotr.

Vasario 19 dieną iš Pekino į Melburną skridusiame lėktuve minima keleivė snaudė ir klausėsi muzikos per įkraunamas belaides ausines. Staiga lainerio salone pasigirdo garsus pokštelėjimas.

„Gręždamasi pajutau, kad man degina veidą“, – moteris sakė šį incidentą tiriančiam Australijos transporto saugumo biurui (ATSB).

„Susiėmiau už veido, o ausinės nusmuko man ant kaklo. Tebejaučiau deginimą, todėl sugriebiau jas ir numečiau ant žemės, – pridūrė ji. – Jos kibirkščiavo, pliūptelėdavo liepsnelės.“

Skrydžio palydovai atskubėjo į pagalbą ir užpylė ant ausinių vandens, bet jų akumuliatorius ir jo dangtelis buvo išsilydę ir prilipo prie grindų.

Nukentėjusioji, kurios vardas nebuvo paskelbtas, nuotraukose matoma suodinu veidu ir pūslėtomis rankomis. Keleiviams iki pat skrydžio pabaigos teko kęsti susvilusio plastiko, elektronikos ir plaukų kvapą.

„Žmonės kosėjo ir duso visą kelią“, – sakė moteris.

ATSB nenurodė, per kurios bendrovės skrydį įvyko šis incidentas. Biuras padarė išvadą, kad veikiausiai užsiliepsnojo elektroninio prietaiso ličio jonų akumuliatorius.

Daugelis oro bendrovių praeitais metais uždraudė gabenti išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy Note 7“.

„Daugėja prietaisų, naudojančių akumuliatorius, todėl didėja incidentų skrydžio metu potencialas“, – sakoma biuro pranešime. ATSB priminė keleiviams, kad elektronikos prietaisai su akumuliatoriais privalo būti laikomi numatytose vietos, jeigu nėra naudojami.

Atsarginiai akumuliatoriai ir baterijos turėtų būti laikomi rankiniame bagaže.

Daugelis oro bendrovių praeitais metais uždraudė gabenti išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy Note 7“, kai buvo paskelbta pranešimų apie jų sprogias baterijas.

Pietų Korėjos elektronikos milžinė buvo priversta atšaukti „Note 7“ ir patyrė milijardus dolerių nuostolių.

Pastaraisiais metais buvo įvykę keli su ličio jonų akumuliatoriais susiję incidentai. Pernai keleiviai buvo išlaipinti iš vieno lėktuvo, turėjusio pakilti iš Sidnėjaus, kai buvo pastebėti dūmai, sklindantys iš vieno keleivio rankinio bagažo.

Vėliau buvo nustatyta, kad užsiliepsnojo ličio jonų akumuliatorius.

Be to, praeitais metais vienas elektroninis prietaisas pradėjo rūkti ir galiausiai užsiliepsnojo per bendrovės „Qantas“ skrydį iš Los Andželo į Niujorką, pranešė ATSB.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų