„Tarptautinės atominės energijos agentūros generalinis direktorius trečiadienį atvyks į Iraną (...) oficialiu Irano Islamo Respublikos kvietimu“, – pranešė oficialioji naujienų agentūra IRNA.
Agentūra pridūrė, kad oficialūs R. Grossi susitikimai su Irano pareigūnais įvyks ketvirtadienį.
Ankstesnį kartą TATENA vadovas lankėsi Irane gegužę. Tąkart spaudos konferencijoje Isfahano provincijoje, kur yra Natanzo urano sodrinimo objektas, jis paragino imtis konkrečių priemonių, kurios padėtų sustiprinti bendradarbiavimą dėl Irano branduolinės programos.
Jo vizitas šį mėnesį įvyks po Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pergalės JAV prezidento rinkimuose.
Per savo pirmąją kadenciją D. Trumpas vienašališkai išvedė savo šalį iš svarbaus branduolinio susitarimo, kuriuo siekta apriboti Irano branduolinę programą mainais į sankcijų sušvelninimą.
Europos Sąjungai tarpininkaujant, derybomis nepavyko sugrąžinti Vašingtono į susitarimą ir priversti Teheraną vėl laikytis susitarimo sąlygų.
Nuo to laiko Iranas atšaukė savo įsipareigojimus laikytis susitarime numatytų branduolinės veiklos apribojimų, o tarp Teherano ir TATENA ne kartą buvo kilusi įtampa.
Liepą prie Irano vairo stojęs Masoudas Pezeshkianas (Masudas Pezeškianas) pasisakė už šio susitarimo atnaujinimą ir paragino nutraukti jo šalies izoliaciją.
Antradienį D. Trumpas žurnalistams sakė, kad „nesiekia padaryti žalos Iranui“, tačiau pažymėjo, kad ši šalis „negali turėti branduolinio ginklo“.
Iranas visada neigė turintis ambicijų sukurti branduolinį ginklą ir tvirtino, kad jo veikla yra visiškai taiki.
Šeštadienį Irano viceprezidentas Mohammadas Javadas Zarifas (Mohamadas Džavadas Zarifas) paragino D. Trumpą iš naujo įvertinti savo „maksimalaus spaudimo“ politiką, pagal kurią JAV įvedė Teheranui baudžiamąsias sankcijas.
Jis kaltino būtent šią politiką dėl to, kad šalyje urano sodrinimo lygis išaugo „nuo 3,5 iki 60 procentų“.