Tarybos vadovo Oleksandro Turčynovo teigimu, atsižvelgta į įtampos eskalavimą fronte ir faktą, kad kovotojai užimtose teritorijose anksčiau nusavino ukrainiečių nuosavybę.
„Turto nusavinimas reiškia, kad jokių prekybinių ryšių turėti nebeįmanoma. Neleisime tiems užgrobtiems objektams toliau veikti“, – teigė ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, kuris ir kreipėsi į Nacionalinę saugumo ir gynybos tarybą.
Aktyvistai ties kontaktine linija kelias savaites vykdo blokadą, kuria siekiama, anot jų, „sustabdyti prekybą su teroristais“, kurie taip finansuoja karą su Ukraina.
Naujas įsakas reiškia, kad bus stabdoma visa prekyba, ne tik prekių judėjimas geležinkeliu. P.Porošenka teigia, kad per patikros sieną bus praleidžiama tik humanitarinė pagalba.
Rusija reaguoja: RBC.ru skelbia, kad vicepremjeras Dmitrijus Kozakas susitiko su šalies metalurgijos pramonės milžinais ir paprašė pagelbėti nuo Ukrainos atkirstoms gamykloms Donbase.
Pirmadienį Ukrainos policija ir saugumo tarnybos agentai suėmė 45 aktyvistus, kai šie nepanoro atiduoti savo ginklų, o vėliau socialiniuose tinkluose pasigirdo kalbų, esą policininkai paleido šūvius į fronto link vykusius savanorius.
Viačeslavas Abroskinas: „Mūsiškiai buvo žeminami, aiškinama, kad visi mes – Donecko separatistai.“
Vienas Ukrainos policijos vadovų Viačeslavas Abroskinas vėliau aiškino, kad blokados dalyviai grasino pareigūnams ir jų šeimoms: „Mūsiškiai buvo žeminami, aiškinama, kad visi mes – Donecko separatistai.“
„Aš neleisiu tyčiotis iš Donecko regiono policininkų. Toliau vykdysime savo pareigą patikros punktuose, nes juose sulaikome daug nelegaliai įvežamų ginklų ir taip gelbėjame taikių piliečių gyvybę“, – feisbuke rašė V.Abroskinas.
Be to, Kijeve ir kituose miestuose savanorių bataliono „Azov“ nariai rengė protestus prie rusiškus bankus – pavyzdžiui, „Sberbank“, kurio atstovai buvo paskelbę, kad pripažins vadinamosiose Donecko ir Luhansko respublikose išduodamus pasus.
Antradienį Kijeve protestuotojai mėgino įsiveržti ir į dar vieną rusišką banką „Alfa-Bank“.
Kitaip tariant, įtampa Ukrainoje pastaruoju metu tik kilo, nors 45 sulaikyti blokados dalyviai ir buvo paleisti.
P.Porošenka antradienį taip pat pasiūlė Aukščiausiajai Radai priimti įstatymą, kuriuo Ukrainoje būtų uždrausta dviguba pilietybė. Prezidentas savo iniciatyvą pavadino skubia.
Pagal siūlymą ukrainiečiai prarastų šalies pilietybę, jei „savanoriškai“ įgytų šalies pilietybę. Be to, visi asmenys, gavę Ukrainos pilietybę, bet negrąžinę kitos valstybės pasų, irgi prarastų pilietybę.