Revoliucinis teismas po teismo proceso, kurį N. Mohammadi boikotavo, nuteisė aktyvistę 15 mėnesių įkalinimo bausme, priduriama jos šeimos pareiškime.
Jai taip pat nurodyta dvejus metus praleisti tremtyje už sostinės Teherano ribų, dvejus metus uždrausta keliauti ir naudotis išmaniuoju telefonu. Šie draudimai įsigalios jai išėjus į laisvę.
Šeima teigė, kad nuo 2021-ųjų kovo tai jau penktasis N. Mohammadi nuteisimas – jai bendrai skirta 12 metų ir trys mėnesiai laisvės atėmimo, 154 kirčiai, dveji metai tremties ir įvairūs socialiniai bei politiniai apribojimai.
Šeima pasmerkė nuosprendį, kuris, pasak jos, priminė politinį pareiškimą. Teismo sprendime pabrėžiami kaltinimai, kad N. Mohammadi „ne kartą kurstė ir skatino viešą ir individualią nuomonę, nukreiptą prieš islamo režimą, siekiant pasėti chaosą ir neramumus“.
Ši žinoma aktyvistė, kurios artimieji gruodį Osle jos vardu atsiėmė 2023-iųjų Nobelio taikos premiją, buvo apdovanota už kampaniją už žmogaus teisių gynimą Irane.
Per pastaruosius du dešimtmečius ji nemažai laiko praleido kalėjime, o naujausiąją bausmę pradėjo atlikti 2021-ųjų lapkritį.
Tačiau už Teherano Evino kalėjimo grotų ji nenutraukė savo teisių gynimo kampanijos, kaltindama valdžios institucijas sistemingais pažeidimais ir ypač kritikuodama mirties bausmės taikymą.
Ji griežtai pasisako prieš Irane privalomą hidžabo dėvėjimą, taip pat nepaiso galvos apdangalo dėvėjimo kalėjime taisyklių.
Dėl to, pasak jos šeimos, N. Mohammadi toliau baudžiama, visų pirma iš jos atimta teisė skambinti telefonu.