Paskutinius metus prieš mirtį B.Jelcinas buvo sekamas specialiųjų tarnybų ir gyveno "auksiniame narve", kurį sukūrė jo paties paskirtas įpėdinis Vladimiras Putinas. Šio nurodymu klausytasi ir B.Jelcino pokalbių telefonu. Galimybės lankytojams susitikti su nusenusiu lyderiu taip pat buvo ribojamos.
Apie visą tai savo knygoje pasakoja Rusijos dabartinės valdžios kritikas, buvęs premjeras M.Kasjanovas. Jos ištraukas išspausdino opozicinis savaitraštis "Novoje vremia". Savo teiginius M.Kasjanovas grindžia pokalbiais su B.Jelcinu likus keleriems metams iki jo mirties 2007-aisiais.
B.Jelcinas atsistatydino 2000 metais, o nauju šalies prezidentu tapo V.Putinas. Per dvi jo valdymo kadencijas valstybė pradėjo griežčiau kontroliuoti visuomenės gyvenimą, Rusijos santykiai su Vakarų šalimis pašlijo. Pasak M.Kasjanovo, kuris 2000-2004 metais ėjo Rusijos premjero pareigas, bet buvo V.Putino nušalintas ir tapo įnirtingu jo politikos kritiku, B.Jelcinas nusivylė savo įpėdinio politika ir jautėsi izoliuotas rezidencijoje pamaskvėje. Buvusiam šalies vadovui atrodė, jog klausomasi jo pokalbių telefonu. B.Jelcinas patarė M.Kasjanovui prieš skambinant kaskart nusipirkti naują mobiliojo telefono kortelę, kad išvengtų sekimo.
Buvęs premjeras atskleidė, kaip kartą V.Putinas jam nurodė pasakyti kitiems ministrų kabineto nariams nesilankyti pas B.Jelciną, nes šių vizitai skaudina buvusį prezidentą ir kenkia jo sveikatai. "Tas prašymas buvo draugiško pobūdžio, tačiau iš esmės priminė įsakymą: nuo šiol niekam nevalia matytis su B.Jelcinu", - prisiminė M.Kasjanovas.
B.Jelcinas supyko, kai V.Putinas nusprendė jo 75-ojo gimtadienio proga surengti Kremliuje oficialią ceremoniją, į kurią galėjo patekti tik kviestiniai svečiai, o ne pokylį buvusio prezidento namuose, kaip norėjo pats Borisas Nikolajevičius. "Manau, būtent tada jis galiausiai suprato, kad gyvena kaip kalinys auksiniame narve", - rašo knygos autorius. M.Kasjanovo pareiškimus V.Putino atstovas spaudai paneigė, pareiškė, kad jie neverti komentavimo.