Per šį įsilaužimą iš DNC serverių buvo pavogta per 20 tūkst. laiškų, kuriuos netrukus paviešino tinklalapis „WikiLeaks“. Vašingtone praktiškai neabejojama, kad įsilaužimą suorganizavo Rusijos vyriausybė, nors pastaroji neigia kaltinimus.
Nepriklausomos televizijos „Dožd“ tinklalapyje paskelbtame interviu programišius Konstantinas Kozlovskis teigė, kad jis paliko savo skaitmeninį „parašą“ DNC serveriuose „kažką nujausdamas“ – suprask, bijodamas, kad režimo agentai jį apgaus.
„Vidiniame Demokratų partijos serveryje palikau .dat failą su savo vizos kelionei į Šv. Martyno salą ir paso numeriais“, – sakė K.Kozlovskis, kurio teigimu, JAV Federalinis tyrimų biuras greičiausiai aptiko paslėptą failą, kai ėmėsi tirti įsilaužimą.
K.Kozlovskis: „Vidiniame Demokratų partijos serveryje palikau .dat failą su savo vizos kelionei į Šv. Martyno salą ir paso numeriais.“
„Tai yra pagrindinis įrodymas, kurį galiu pateikti iš šios kankinimų kameros“, – pridūrė programišius.
K.Kozlovskis buvo sulaikytas 2016-aisiais ir apkaltintas virusų „Lurk“ bei „WannaCry“ pagalba pavogęs maždaug 50 mln. JAV dolerių iš Rusijos bankų. Dabar programišius teigia, kad šiuos virusus sukurti jam įsakė Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB).
Ikiteisminių procedūrų metu šių metų rugpjūtį programišius prisipažino, kad buvo susijęs su įsilaužimu į DNC serverius. Jis esą vykdė FSB nurodymus.
Anksčiau šį mėnesį K.Kozlovskis savo „Facebook“ paskyroje paskelbė savo prisipažinimo per teismo posėdį nuorašą ir garso įrašą.
Programišius tvirtina, kad vykdė tiesioginius FSB majoro Dmitrijaus Dokučajevo nurodymus.
D.Dokučajevas, kuris pats pernai buvo suimtas ir apkaltintas valstybės išdavyste, neigia apskritai pažįstantis K.Kozlovskį. Šio majoro, beje, už kibernetinius nusikaltimus ieško ir JAV.
Tuo pat metu, kai pernai gruodį buvo suimtas D.Dokučajevas, sulaikyti ir dar trys asmenys – FSB pulkininkas Sergejus Michailovas, verslininkas Georgijus Fomčenkovas bei „Kaspersky Lab“ darbuotojas Ruslanas Stojanovas.
Visi keturi suimtieji, anot Rusijos žiniasklaidos, yra įtariami perdavę duomenis apie Rusijos programišius JAV žvalgybos tarnyboms.
„Visi Vakarų žiniasklaidos pranešimai apie Rusijos programišius – tai aš“, – „Dožd“ vis dėlto teigė K.Kozlovskis.
Vis dėlto skeptikams kyla klausimų, kaip programišius, kalintis didelio saugumo kalėjime ir griežtai prižiūrimas, galėjo ir anksčiau gruodį paskelbti pranešimą „Facebook“, ir dabar raštu atsakyti į „Dožd“ klausimus.