„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Italija – imigrantų vartai į Europą

Italija ir Graikija yra imigrantų vartai į Europą. Tačiau Europa juos priima nenoriai, todėl dauguma taip ir lieka Pietų Europos valstybėse, dažnai be galimybės gauti padorų darbą ar net pastogę.

Europos antausis Italijai

Per keturias birželio dienas iš Italijos į Prancūziją per nedidelį Ventimiljos miestą bandė patekti apie 200 imigrantų. Tačiau Prancūzijos policija nė vienam jų neleido kirsti sienos. Italijos vidaus reikalų ministras tai pavadino Europos antausiu, rašo „Vice news“.

Prancūzija, Austrija ir Šveicarija į Europą per Italiją atvykusius imigrantus siunčia atgal į Italiją, ir dėl tokio požiūrių į imigrantus nesutapimo įtampa tarp šių valstybių kyla.

Italijos premjeras Matteo Renzi grasino visiems imigrantams išduosiantis Šengeno vizas, kad jie galėtų Europoje keliauti kur tik nori.

Imigrantų Italija beveik nedomina. Jie bando patekti į Didžiąją Britaniją, Vokietiją ar Skandinaviją, kur jau įsikūrę jų artimieji ar tiesiog galimybė rasti darbą yra didesnė nei Italijoje.

Europa yra emigrantų žemynas, todėl nežino, kaip tvarkytis su imigracija, – teigia B.Milanovicius.

Analitikas Branko Milanovicius rašo, kad kiekviena šalis Europoje geriausiu atveju nori būti migrantų tranzito tašku, o ne šalimi, kur jie apsistoja. Jis taip pat įžvelgia vieną priežasčių, kodėl Europa taip sunkiai sprendžia imigrantų klausimą – tai visada buvo emigruojantis žemynas.

„Nors kai kurios valstybės ir priėmė daug politinių pabėgėlių, bendrai kalbant, Europa yra emigrantų žemynas – nuo Hebridų (salynas Atlanto vandenyne, Britų salose, prie vakarinių Škotijos krantų) ir Airijos šiaurėje iki Sicilijos ir Graikijos pietuose“, – rašo jis, pabrėždamas, kad imigrantams įsikurti ir gauti darbus trukdo ir šlubuojanti Europos pietinių valstybių ekonomika.

„Politika kartais yra sunki“

Internete žaibiškai išpopuliarėjo vaizdo įrašas, kuriame Vokietijos kanclerė Angela Merkel „guodžia“ pravirkusią mergaitę imigrantę iš Palestinos.

Mergaitė: Aš turiu tikslų, kaip ir kiti turi. Aš noriu lankyti universitetą, tai yra tikslas, kurį noriu pasiekti.

A.Merkel: Aš suprantu, ką tu sakai. Nepaisant to, politika kartais yra sunki. (…) Jeigu mes sakytume, kad jūs visi galite atvykti čia iš Afrikos, mes su tuo srautu nesusidorotume.

VIDEO: Angela Merkel „guodžia“ imigrantę

Pravirkusiai mergaitei buvo leista likti Vokietijoje, tačiau daug jos likimo brolių ir seserų tokios malonės nesulauks. Briuselis kol kas nutarė „išsidalinti“ vos 32 tūkst. imigrantų. Vadinasi, likę arba grįš namo, iš kurių bėgo, arba liks valgyti vargetos duonos Europos pietuose.

Europos Komisija balandį pristatė 10 žingsnių planą, kaip susidoroti su imigrantų per Viduržemio jūrą krize. Jame numatoma tiek griežtesnė sienos kontrolė, tiek pagalbos operacijos.

Pirmiausia, praneša AFP, bus siekiama sustiprinti „Triton“ sienų apsaugos misiją – didinant finansavimą, skiriant daugiau kitokių išteklių.

Europos Sąjunga taip pat bandys pagauti ir sunaikinti laivus, nelegaliai gabenančius žmones per jūrą. Žmonėms, kuriems reikia apsaugos, bus įkurta daugiau prieglobsčio vietų. AFP teigia, kad tai svarbus, bet kol kas labai mažas žingsnis į priekį (galvojama apie 5 tūkst. tokių vietų).

Europos Sąjunga taip pat pradės vykdyti greito pabėgėlių grąžinimo atgal programą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų