Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Indija surengė svarbų bandymą rengdamasi pilotuojamai kosmoso misijai

Indija šeštadienį sėkmingai surengė pirmąjį nepilotuojamą bandymą, rengdamasi pilotuojamai misijai į kosmosą, ir taip žengė dar vieną žingsnį įgyvendindama savo kosmoso programos ambicijas.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.
Temos: 2 Indija Kosmosas

Misijos „Gaganyaan“ metu 2025 metais planuojama tris astronautus išsiųsti į Žemės orbitą, o tai būtų svarbus Indijos kosmoso agentūros ISRO techninių galimybių patvirtinimas.

Šeštadienį buvo bandoma įgulos modulio avarinio nusileidimo sistema, moduliui atsiskyrus nuo variklio ir švelniai nusileidus jūroje maždaug 10 minučių nuo paleidimo.

„Aš esu labai laimingas pranešdamas, kad misija sėkmingai įvykdyta“, – po bandymo sakė ISRO vadovas S. Somanathas.

Pakilimas buvo nukeltas dviem valandoms dėl prasto oro ir nedidelio gedimo variklyje.

ISRO planuoja atlikti 20 pagrindinių bandymų seriją, tarp jų paleidžiant į išorinę orbitą robotą, prieš pradėdama galutinę pilotuojamą misiją 2025 metais.

„Gaganyaan“ yra pirmoji tokia misija Indijai ir turėtų atsieiti apie 1,08 mlrd. dolerių (1,02 mlrd. eurų), nurodo ISRO. 

Indija planuoja tris astronautus išsiųsti už Žemės atmosferos trims dienoms, o po to juos saugiai nuleisti Indijos teritoriniuose vandenyse.

Indijos premjeras Narendra Modi (Narendra Modis) po triumfo metų Indijos kosmoso programai paskelbė planus iki 2040 metų išsiųsti žmogų į Mėnulį.

Indija rugpjūtį tapo ketvirta šalimi, kurios nepilotuojamas kosminis aparatas nusileido Mėnulyje po Rusijos, JAV ir Kinijos.

Kitą mėnesį Indija paleido zondą stebėti labiausiai nuo orbitos nutolusių Saulės išorės sluoksnių.

Indijos kosmoso programa nuo 2008 metų, kai buvo nusiųstas pirmas zondas į Mėnulio orbitą, reikšmingai išaugo dydžiu bei pagreičiu ir jos pasiekimai prilygo kosmoso tyrinėjimuose įsitvirtinusių šalių rezultatams už palyginti nedidelę kainą.

Indija taip pat planuoja bendrą misiją su Japonija – iki 2025 metų į Mėnulį nusiųsti dar vieną zondą, o į Venerą per artimiausius dvejus metus ketinama nusiųsti orbitinę misiją.

Ekspertai sako, kad Indija mažus kaštus išlaiko kopijuodama ir pritaikydama jau egzistuojančias technologijas, pasitelkdama itin kvalifikuotus inžinierius, kurių turi daug ir kurie uždirba gerokai mažiau už kolegas kitose šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos