Socialiniuose tinkluose žaibiškai išplitus telefonu nufilmuotam kruvino incidento vaizdo įrašui pareigūnai informavo, jog vienas iš dviejų tigrės anksčiau sužalotų žmonių mirė ligoninėje.
Tai buvo vėliausias iš dažnėjančių žmonių ir plėšrūnų susidūrimų Indijoje, įvykstančių, kaip teigia ekspertai, palaipsniui nykstant laukinių gyvūnų buveinėms ir ėdesio ištekliams.
Žmones užpuolusi tigrė buvo pabėgusi iš Pylybhyto tigrų rezervato, esančio šiaurinėje Utar Pradešo valstijoje, naujienų agentūrai AFP pranešė rajono teisėjas Vaibhavas Srivastava.
Pasak jo, dešimtys ginkluotų žmonių apsupo į kaimą atklydusį žvėrį, jį pasivijo ir uždaužė medinėmis lazdomis ir ietimis.
Dėl tigrės užmušimo buvo ieškomi 33 asmenys, dar keturi jau yra suimti, pridūrė teisėjas. Pasak jo, kaimo gyventojai buvo išsigandę ir supykę dėl žmonių užpuolimo.
Telefonu nufilmuotame įraše matyti, kaip žmonės pliekia lazdomis tigrė, beveik nejudančią ir gulinčią ant žemės.
Užmušta tigrė buvo sudegintas, kad jos organai nepatektų į kontrabandininkų rankas, nurodė pareigūnai.
Pernai per tigrų atakas Indijoje žuvo apie 30 žmonių, o šiemet šalyje buvo nugaišo ar buvo užmušti per 60 tigrų.
Per vieną birželį įvykusį atvejį nugaišo tigrė ir du jos jaunikliai, kaimiečiams apnuodijus karvės, kurią plėšrūnai ankstesnę dieną papjovė, maitą.
Indijoje dėl brakonieriavimo tigrams prieš kelerius metus grėsė išnykimas.
Tačiau dabar šalyje gyvena daugiau nei pusė pasaulio tigrų populiacijos. Remiantis 2014 metais atliktu surašymu, specialiuosiuose draustiniuose yra per 2 220 šių plėšrūnų.
Pasaulinė tigrų populiacija sumažėjo nuo maždaug 100 tūkst. individų XX amžiaus pradžioje iki vos 4 000 – šiuo metu, nurodo aplinkosaugos organizacija „Pasaulio gamtos fondas“ (World Wildlife Fund, WWF).