2023 05 08 /15:26

Indijoje sudužus lėktuvui MiG-21 žuvo trys žmonės

Indijoje trys žmonės pirmadienį žuvo, kai Rusijoje pagamintas karinis lėktuvas MiG-21 patyrė nukrito ant namo, pranešė pareigūnai.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / „AFP“/„Scanpix“

Pastaraisiais metais Indijos karinės oro pajėgos patyrė virtinę avarijų, kurių daugelis buvo susijusios su dešimtmečius eksploatuotais sovietų gamybos lėktuvais.

Vakarinėje Radžastano valstijoje MiG-21 naikintuvas rėžėsi į namą, žuvo trys kaimo gyventojai, naujienų agentūrai AFP sakė policijos pareigūnas Sudhiras Chaudhary.

Indijos karinės oro pajėgos (IAF) pranešė, kad pilotas saugiai katapultavosi, o nelaimingas atsitikimas įvyko netrukus po pakilimo per įprastą mokomąjį skrydį.

Pilotas susidūrė su „avarine situacija lėktuve, po kurios jis bandė atstatyti kontrolę orlaivyje pagal galiojančias procedūras“, sakoma IAF pranešime.

„Jam nepavykus to padaryti, jis inicijavo katapultavimąsi ir patyrė nedidelių sužalojimų“, – sakoma pranešime.

„Karinės oro pajėgos apgailestauja dėl žmonių žūties ir reiškia gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms“, – priduriama jame.

Pradėtas tyrimas avarijos priežastims nustatyti.

„Skraidantys karstai“

Ši avarija buvo naujausia iš virtinės Indijos kariškių patirtų avarijų.

Praėjusią savaitę Džamu ir Kašmyro regione sudužo Indijos kariuomenės sraigtasparnis su trimis žmonėmis.

2022 metų liepą Radžastane per mokomąjį skrydį sudužus MiG-21 žuvo du pilotai.

Rusų gamybos MiG-21 pirmą kartą pradėti naudoti Indijoje XX amžiaus septintajame dešimtmetyje ir dešimtmečius buvo šalies karinių oro pajėgų pagrindas.

Tačiau dėl daugybės avarijų per pastaruosius kelis dešimtmečius lėktuvai buvo praminti „skraidančiais karstais“, nes jų saugos rodikliai buvo prasti.

Sausio mėnesį pratybų metu į pietus nuo Naujojo Delio sudužo du Indijos karinių oro pajėgų naikintuvai, kurių vienas pilotas žuvo, o kiti du buvo sužeisti per susidūrimą ore.

Tąsyk sudužo rusų gamybos „Suchoj Su-30“ ir prancūzų gamybos „Mirage 2000“ orlaiviai.

2021 metų gruodį sudužus rusų gamybos sraigtasparniui Mi-17 žuvo į vieną karinę bazę skridęs Indijos gynybos vadas generolas Bipinas Rawatas ir dar 12 žmonių.

Indija investuoja milijardus dolerių į savo karinių oro pajėgų modernizavimą, o šią iniciatyvą skatina dešimtmečius trunkanti priešprieša su Pakistanu ir didėjanti įtampa su Kinija.

Ji taip pat siekė sumažinti priklausomybę nuo Rusijos, o jos oro pajėgos įsigijo dešimtis prancūziškų naikintuvų „Rafale“.

Naujasis Delis taip pat daug investuoja į savo gynybos pramonės plėtrą.

Vasario mėnesį Indija atidarė didžiausią sraigtasparnių gamyklą, praėjus keliems mėnesiams po to, kai pristatė savo pirmąjį vietoje pagamintą lėktuvnešį ir išbandė balistinę raketą, paleistą iš pirmojo savo gamybos atominio povandeninio laivo.

Tuo pat metu ji stengiasi parduoti daugiau savo šalyje pagamintos techninės įrangos kitoms šalims, ypač skurdesnėms valstybėms, negalinčioms įpirkti brangesnės vakarietiškos įrangos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų