„Mirė 102 žmonės“, – apygardos teisėjas Narayanas Swarupas Nigamas iš Vakarų Bengalijos valstijos sakė telefonu naujienų agentūrai AFP.
Policija suėmė keturis žmones, įtariamus metanoliu užnuodytų alkoholinių gėrimų gamyba ir platinimu, sakė policijos pareigūnas Surajitas Karas Purkayastha.
Žmonės nukentėjo dešimtyje kaimų, esančių netoli sienos su Bangladešu, o trys artimiausios ligoninės perpildytos sunkiai apsinuodijusių žmonių – daugiausia padienių darbininkų arba rikšų vežėjų, kurie paprastai neįperka kokybiškų alkoholinių gėrimų.
Ši tragedija prasidėjo antradienio vakarą, kai grupės neturtingų darbininkų baigė darbą ir nusipirko pigaus naminio alkoholio, kurio pusė litro tekainuoja 10 rupijų (50 centų) – apie tris kartus pigiau negu teisėti gėrimai.
Vyrai, kurie gėrė pakelėje prie vienos geležinkelio stoties, pradėjo vemti, juto stiprų galvos skausmą, iš burnos ėjo putos, pasakojo N.S.Nigamas.
Metanolis arba metilo alkoholis, kuris kai kada naudojamas kaip antifrizas arba degalai, yra itin toksiška medžiaga, tačiau naminio alkoholio gamintojai kai kada jo prideda sąmoningai, kad gėrimai taptų stipresni. Apsinuodijimas metanoliu gali sukelti aklumą ir pažeisti kepenis, o didesnės dozės yra mirtinos.
Indijoje apsinuodiję naminės gamybos alkoholiu kasmet miršta dešimtys žmonių. 2009 metais šalies vakaruose nuo jo mirė mažiausiai 112 žmonių.
Nors daugelis žmonių Indijoje nevartoja alkoholio dėl religinių ir kultūrinių suvaržymų, apie 5 procentai gyventojų, arba 60 mln. žmonių, yra alkoholikai.
Du trečdaliai šalyje suvartojamo alkoholio yra atokiuose kaimuose neteisėtai gaminami arba kontrabandiniai gėrimai, nurodo medicinos žurnalas „The Lancet“.