Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Indijos teismas panaikino baudžiamąją atsakomybę už homoseksualius santykius

Indijos teismas ketvirtadienį panaikino kolonijinių laikų įstatymą, numatantį iki 10 metų laisvės atėmimo bausmes už homoseksualius santykius.
LGBT bendruomenės nariai Indijoje
LGBT bendruomenės nariai Indijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Aukčiausiasis Teismas paskelbė šią nutartį, išnagrinėjęs penkių asmenų pateiktą peticiją. Pareiškėjai sakė, kad nuolat bijo būti persekiojami visuomenės ir policijos, galinčios imtis priemonių pagal 1861 metais tuomečių Indijos valdytojų britų priimtą įstatymą.

2009 metais Delio aukštasis teismas pripažino prieštaraujančiu konstitucijai Baudžiamojo kodekso 377-ąjį straipsnį, kuriame teigiama, kad tos pačios lyties asmenų lytiniai santykiai prieštarauja gamtos tvarkai. Tačiau ši nutartis 2014 metais buvo panaikinta Aukščiausiojo Teismo, pareiškusio, kad šį straipsnį atšaukti arba pakeisti yra parlamento prerogatyva.

Vis dėlto vyriausybė įpareigojo teismą nuspręsti, ar turi būti paliktas galioti įstatymas, numatantis baudžiamąją atsakomybę už dviejų suaugusių tos pačios lyties asmenų lytinius santykius abipusiu sutikimu.

Aktyvistai dėl šios nuostatos panaikinimo kovoja nuo praeito amžiaus paskutiniojo dešimtmečio. Ketvirtadienį paskelbta nutartis sukėlė džiaugsmą šios Pietų Azijos šalies LGBT bendruomenei ir jos šalininkams.

VIDEO: Indijoje priimtas istorinis nutarimas: homoseksualumas nebėra nusikaltimas

„Man trūksta žodžių! Reikėjo daug laiko tai pasiekti, bet pagaliau galiu pasakyti, kad esu laisvas, ir kad mano teisės lygios su kitų“, – sakė koledže besimokantis Rama Vijas, dėvėjęs vaivorykštės spalvų šaliką.

Konservatyviojoje Indijoje homoseksualūs santykiai ilgą laiką buvo tabu, ypač kaimiškose vietovėse, kur homofobija labai gaji.

Kaip rodo oficialūs duomenys, 2016 metais buvo įregistruota 2 187 bylų, iškeltų pagal 377-ąjį BK straipsnį.

Tais metais septyni žmonės buvo nuteisti, o 16 – išteisinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?