Policija ir kariai buvo iškviesti į Siandžuro rajoną, esantį į pietus nuo sostinės Džakartos, padėti ieškoti po namų griuvėsiais likusių gyventojų.
„(Javoje) yra 46 žuvę žmonės, Siandžure (po griuvėsiais) dar palaidoti apie 42 žmonės. Jų galimybės išgyventi nedidelės, – sakė stichinių nelaimių valdymo agentūros atstovas Priyadi Kardono. – Kol kas traukiame juos rankomis, dirbdami kauptukais, bet tikimės netrukus atsivežti sunkiosios technikos.“
Labiausiai nukentėjusiame Sikankarengo kaime žemės drebėjimo sukeltos nuošliaužos užpylė namus. Buvo matyti, kaip policija ir gelbėtojai nuneša lavonams skirtus maišus.
Trečiadienį apie 15 val. (11 val. Lietuvos laiku) prie Javos pietinių krantų įvykęs drebėjimas šioje tankiai gyvenamoje saloje buvo sukėlęs paniką.
Pareigūnai sako, kad didžiausia žala padaryta Siandžuro, Garuto ir Tasikmalajos rajonuose Vakarų Javos provincijoje.
Drebėjimas taip pat buvo stipriai jaučiamas Džakartoje, kuri buvo už 200 km nuo epicentro ir kurioje panikos apimti gyventojai puolė lauk iš svyruojančių biurų dangoraižių, prekybos centrų bei namų. Sostinėje žuvo mažiausiai vienas žmogus.
„Buvo apgadinta apie 18 tūkst. namų ir pastatų", – sakė stichinių nelaimių valdymo agentūros pareigūnas Mamanas Susanto. Drebėjimas buvo juntamas ir kitose Indonezijos salose, tarp jų – Balyje ir Sumatroje.
Australijos premjeras Kevinas Ruddas sakė, kad jo šalis Indonezijai pasiūlė pagalbą likviduojant žemės drebėjimo padarinius.
„Šiuo metu aš nežinau apie jokius Indonezijos valdžios pagalbos prašymus. Žinoma, mes esame pasirengę suteikti tokią pagalbą", – visuomeniniam ABC radijui sakė K.Ruddas.
Vakarų Javos provincijos administracija pažadėjo drebėjimo padariniams likviduoti skirti 90 mlrd. rupijų (21,5 mln. litų), praneša laikraštis „Koran Tempo".
Indonezijos meteorologijos ir geofizikos agentūra po drebėjimo perspėjo dėl cunamio, bet netrukus šį perspėjimą atšaukė, nes paaiškėjo, kad pavojaus nėra.
Vienas agentūros pareigūnas sakė, kad požeminiai smūgiai kartojasi, bet didelės žalos tikriausiai nepadarys. „Jie nedažni ir yra maždaug 5 balų stiprumo. Žmonės jų poveikio nepajus", – pridūrė jis.
Indonezija yra vadinamajame Ramiojo vandenyno vulkaniniame žiede, kur susiduria kelios tektoninės plokštės.
2006 metais 7,7 balo stiprumo žemės drebėjimas prie pietinių Javos krantų sukėlė cunamį, dėl kurio žuvo 596 žmonės, o 74 tūkst. turėjo palikti savo namus.
2004 metais stiprus žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo prie Indonezijos Sumatros krantų, sukėlė katastrofišką cunamį, dėl kurio Azijoje žuvo daugiau kaip 200 tūkst. žmonių, tarp jų – 168 tūkst. Indonezijoje.