„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 08 19 /09:34

Indonezijos Lomboko salą sukrėtė naujas smarkus 6,3 balo žemės drebėjimas

Indonezijos Lomboko salą sekmadienį sukrėtė galingas 6,3 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).
Žemės drebėjimas Indonezijoje
Žemės drebėjimas Indonezijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Požeminio smūgio židinys buvo nutolęs į vakarus-pietvakarius nuo Belantingo miesto Rytų Lomboke. Jo židinys glūdėjo apytiksliai 7 km gylyje, nurodė USGS. Gyventojai pasakojo, kad drebėjimas buvo smarkiai juntamas Rytų Lomboke.

„Vežiau pagalbą evakuotiesiems, kai staiga pamačiau, kad juda elektros stulpas. Supratau, kad tai – žemės drebėjimas, – naujienų agentūrai AFP sakė Rytų Lomboko gyventojas Agusas Salimas. – Žmonės ėmė klykti ir verkti. Visi jie išbėgo į gatvę.“

Drebėjimas taip pat buvo juntamas pagrindiniame Lomboko salos Mataramo mieste ir gretimame Balio kurorte.

Vos prieš dvi savaites, rugpjūčio 5-ąją, Lomboko saloje 6,9 balo žemės drebėjimas nusinešė daugiau kaip 460 gyvybių. Salos apylinkėse nukentėjo tūkstančiai namų, maldos namų ir kitų pastatų.

Seismiškai aktyvi Indonezija patenka į vadinamąjį Ramiojo vandenyno ugnies žiedą, kur susiduria tektoninės plokštės ir dažnai įvyksta žemės drebėjimų bei ugnikalnių išsiveržimų.

2004 metų gruodį katastrofinis 9,1 balo žemės drebėjimas prie Sumatros salos krantų vakarų Indonezijoje sukėlė cunamį, smogusį keliolikos Indijos vandenyno šalių pakrantėms ir nusinešusį 230 tūkst. žmonių gyvybių.

Dar vienas galingas drebėjimas – prie Fidžio

Prie Fidžio sekmadienį irgi įvyko galingas 8,2 balo žemės drebėjimas, tačiau jo židinys buvo pernelyg giliai, kad galėtų sukelti cunamį, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Požeminis smūgis užfiksuotas 12.19 val. vietos (3.19 val. Lietuvos) laiku 361 km į rytus nuo Fidžio sostinės Suvos. Jo židinys buvo 563 km gylyje, nurodė amerikiečių seismologai.

Havajuose įsikūręs Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras teigė, kad „nėra jokios cunamio grėsmės, nes drebėjimas įvyko pernelyg giliai, Žemės viduje“.

Drebėjimas ir keli pakartotiniai smūgiai, kurių stiprumas siekė iki 6,8 balo, buvo juntami Lau salose, tačiau Viti Levu saloje įsikūrusios Suvos gyventojai sakė drebėjimo visiškai nepajutę.

Fidžio vyriausybės Seismologijos skyriaus paskelbtame pranešime sakoma, kad drebėjimas „nekelia jokios grėsmės Fidžio regionui, nes (jo židinys) yra labai giliai“.

Fidžis yra vadinamajame Ramiojo vandenyno Ugnies žiede, išsiskiriančiame žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų gausa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs