Infiltracija Donbase: Rusijos FSB kuria kovotojų biometrinę duomenų bazę

Pasak Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinio žvalgybos direktorato, kuris rugsėjo 15 d. paskelbė pranešimą apie padėtį Jungtinių pajėgų operacijos rajone, Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadovybė stiprina Rusijos okupacinių pajėgų operatyvinės grupės dalinių veiklos kontrolę.
/ Nuotr. iš informnapalm

Tuo pačiu metu Rusijos okupacijos administracijų darbuotojai, prižiūrimi Rusijos Federacijos FSB, imasi priemonių sukurti vieningą Rusijos okupacinių pajėgų karių (samdinių, kolaborantų) biometrinių duomenų (pirštų atspaudų įrašų) duomenų bazę. Visam 1-ojo ir 2-ojo armijos korpusų dalinių personalui imami pirštų atspaudai, išskyrus nuolatinį Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinį personalą, atsiųstą į laikinai okupuotą teritoriją Donecko ir Luhansko srityse. Pažymima, kad sukurtą bazę naudos Rusijos specialiosios tarnybos, norėdamos nustatyti asmenis, bandančius neteisėtai palikti laikinai okupuotą teritoriją, ar nustatyti dalyvavimą nusikaltimuose.

Gali būti, kad Rusijos kovotojų duomenų bazė netrukus po jos sukūrimo gali tapti informacijos nutekėjimo šaltiniu ir papildyti tyrimų medžiagą apie asmenis, dalyvavusius Rusijos karo nusikaltimuose prieš Ukrainą Donbase.

Pavyzdžiui, 2016 m. Ukrainos IT aktyvistai iš „Falcons Flame“ grupės tarptautinei žvalgybos bendruomenei „InformNapalm“ perdavė daugybę informacijos, paimtos iš Rusijos federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) darbuotojo telefono. Remiantis nuotraukų EXIF duomenimis, pavyko atkurti Rusijos Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) specialiųjų pajėgų kario Nikolajaus Reichenau buvimo chronologiją tiek okupuotame Donbase, tiek specialiųjų pajėgų dalinio „Mangust“ mokymo centre Rostovo srityje.

Pažymėtina, kad Rusijos specialiosios tarnybos tikriausiai pasvėrė informacijos nutekėjimo iš RF ginkluotųjų pajėgų karių duomenų bazės riziką, todėl neplanuoja informacijos apie Donbaso samdinius įtraukti į šią vieningą biometrinę duomenų bazę.

Tačiau tarptautinės žvalgybos bendruomenės „InformNapalm“ savanoriai jau atliko daugiau nei 1800 OSINT tyrimų ir surinko duomenis apie daugiau nei 2600 profesionalių Rusijos karių iš 99 RF ginkluotųjų pajėgų dalinių, kurie aktyviai dalyvavo agresijoje prieš Ukrainą. Ši informacija yra nuolat atnaujinama ir papildoma, savanoriai verčia informaciją į užsienio kalbas, o surinkti įrodymai taip pat pridedami prie Ukrainos ieškinio Rusijai Europos žmogaus teisių teisme.

VIDEO: Хакеры #FF спалили спецназовца ФСИН России (18+)

Šiuo metu „InformNapalm“ savanoriai taip pat plėtoja interaktyvios duomenų bazės sąsają, kuri leis greitai parodyti informaciją apie kiekvieną Rusijos karį iš pasirinkto karinio dalinio, buvusio OSINT tyrimuose, taip pat suteikė vartotojams (žurnalistams, tinklaraštininkams) galimybę integruoti šią informaciją savo leidiniuose bei svetainėse.

Daugiau skaitykite – informnapalm.org/lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų