Atskleidė „prakeiksmą“
„Ne visi gali pakęsti tiesą, ypač jei ji atskleidžia bjauriausias savybes!“, – neseniai pareiškė vienas „Facebook“ vartotojas.
Vaizdo įrašo pradžioje skelbiama: „Zelenskio prakeiksmas“. Toliau rodomos nuotraukos, kuriose matomas V.Zelenskis su buvusiais premjerais: Suomijos – Sanna Marin, Didžiosios Britanijos – Borisu Johnsonu, Italijos – Mario Draghi, Japonijos – Shinzo Abe, taip pat – buvusiu Kanados parlamento pirmininku Anthony Rota.
Toliau nurodyta, kad šis sąrašas yra begalinis.
Iš vaizdo įrašo galima suprasti, neva kiekvienas aukštas pareigūnas, su kuriuo susitinka V.Zelenskis, galiausiai pasitraukia, o Sh.Abe atveju – netgi miršta.
Nieko bendro su Volodymyru Zelenskiu
Tokie teiginiai apie prakeiksmus turi mažai pagrindo. Kaip valstybės vadovas, V.Zelenskis kiekvieną savaitę susitinka su kitų šalių atstovais, dėl to tikėtina, kad internete galima rasti jo nuotraukų su daugeliu iškilių žmonių. Be to, visi minimi politikai savo postus paliko dėl skirtingų priežasčių ir skirtingomis aplinkybėmis.
Buvusi Suomijos ministrė pirmininkė S.Marin apie savo atsistatydinimą pareiškė 2023 m. rugsėjį. Ji paskelbė, kad pasitraukusi ir iš partijos vadovės pareigų dirbs patarėja Tony Blairo institute.
„Laikas judėti toliau. Nekantrauju imtis naujo vaidmens. Taip pat tikiu, kad jis gali būti naudingas visai Suomijai. Tikiu, kad galiu gerai pasitarnauti rinkėjams, o naujoje pozicijoje galbūt net geriau“, – Suomijos visuomeniniam transliuotojui YLE teigė ji.
S.Marin pasuko kitu karjeros keliu, kuomet visuotiniuose rinkimuose jos partija pralaimėjo.
Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas atsistatydino 2022 m., kai prieš jį sukilo kiti ministrai, kritikuodami jo vadovavimą ir kelis kitus skandalus, pavyzdžiui, vadinamąjį „Partygate“. Pastarasis kilo paaiškėjus, kad per patį pandemijos įkarštį kai kurie vyriausybės pareigūnai linksminosi, nors vakarėliai ir panašūs susibūrimai buvo griežtai ribojami.
Pernai B.Johnsonas atsistatydino ir iš parlamentaro pareigų, oficialiame pareiškime nurodęs, kad postą palikti nusprendė po Privilegijų komiteto atlikto „Partygate“ tyrimo, prieš tai apkaltinęs komitetą „raganų medžiokle“.
Buvęs Italijos ministras pirmininkas M.Draghi savo atsistatydinimo pareiškimą pateikė, kai populistinė koalicijos partnerė „Cinque Stelle“ atšaukė savo paramą balsavimo dėl pasitikėjimo juo metu. Pareiškime politikas nurodė, kad pasitikėjimo paktas, kuris palaikė vienybės vyriausybę, išnyko.
Buvęs Japonijos ministras pirmininkas Sh.Abe buvo mirtinai sužeistas, viešai sakydamas kalbą 2022 m. liepą.
Taip pat skaitykite: Melagienos apie Shinzo Abe nužudymą pasipylė jam nespėjus atgulti amžinojo poilsio
Gydytojų teigimu, jį pražudžiusi kulka pataikė taip giliai, kad pasiekė jo širdį. Sustabdyti kraujavimo nesugebėjo ir 20 medikų komanda.
Taip pat skaitykite: Shinzo Abe – ilgiausiai per Japonijos istoriją nepertraukiamai dirbęs premjeras
Įtariamasis buvo sulaikytas įvykio vietoje ir prisipažino įvykdęs nusikaltimą. Iš premjero posto S.Abe atsistatydino dar 2020 m.
Taip pat skaitykite: Įtariamas Shinzo Abe žudikas: kas apie jį žinoma?
Kanados Bendruomenių rūmų pirmininkas Anthony Rota atsistatydino 2023 m. rugsėjį, kai pakvietė į parlamentą ukrainietį, kovojusį nacių dalinyje, ir jį pagyrė. A.Rota teigė nežinojęs apie vyro ryšius su naciais ir teigė, jog tai buvo didžiulė klaida.
15min verdiktas: trūksta konteksto. Teiginys, kad visų įraše matomu politikų likimai – atsistatydinimai iš postų, mirtis – neva kažkaip susiję su V.Zelenskiu, yra absurdiškas. Būdamas prezidentu, V.Zelenskis dažnai susitinka su kitų šalių atstovais. Kitų valstybių pareigūnų karjerų posūkius nulėmė ne šie susitikimai, bet įvairios aplinkybės.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.