Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Internete skelbiami gatvėse smurtavusių Baltarusijos pareigūnų asmens duomenys

Vardas, pavardė, gimimo data, pareigos, tikslus namų adresas, telefono numeris, asmens kodas, o kartais ir asmeninio automobilio markė ir numeris – tokie malšintojų asmeniniai duomenys pasirodė Baltarusijos telegramų platformose, kurios yra populiarios tarp šalies gyventojų.
Baltarusijoje malšinami antrą dieną besitęsiantys protestai
Baltarusijoje malšinami antrą dieną besitęsiantys protestai / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Kibernetiniais partizanais pasivadinę duomenų specialistai ištesėjo pažadą – nutekinti duomenis tų, kurie tiesiogiai dalyvavo malšinant taikius protestuotojus ir kurie naudojo smurtą.

Prieš savaitę kanalas NEXTA, turintis per du milijonus prenumeratorių, paskelbė viešą ultimatumą milicijos ir specialios paskirties pareigūnams – palikite tarnybą ir jūsų duomenys nebus paviešinti. Skelbiama, kad tokių atsirado „dešimtys“, tačiau šeštadienį pradėti skelbti likusiųjų duomenys.

Šiuos duomenis iš Baltarusijos duomenų bazių nutekino programišiais partizanais pasivadinę įsilaužėliai.

Baltarusijos kibernetiniai partizanai
Baltarusijos kibernetiniai partizanai

Pavyzdžiui, šeštadienį vakare paskelbti specialiosios paskirties dalinio „Almaz“ pareigūnų duomenys. „Almaz“ dalyvavo malšinant pirmuosius masinius protestus, kurių metų neišvengta žūčių. „Almaz“ kaltinami šaudę į protestuojančius.

NEXTA skelbia jų pavardes, tikslius adresus, telefono numerius bei asmens kodus.

Į įsilaužėlių rankas pateko ir milicijos pareigūnų, kurie dalyvauja sulaikant protestuotojus, pavardės. Šeštadienį paskelbtas pirmas tūkstantis pavardžių. Jų duomenų bazę su asmeniniais duomenimis gali atsisiųsti kiekvienas norintis.

Paskelbti duomenys
Paskelbti duomenys

„Telegram“ kanalas skelbia, kad duomenis viešins ir toliau.

Baltarusijos Vidaus reikalų ministerija sekmadienį paskelbė pradėjusi tyrimą, kuriuo norima išsiaiškinti, kaip nutekėjo milicijos pareigūnų duomenys į internetą.

„Priemonės, kurias mes turime, leis nustatyti asmenis ir patraukti atsakomybėn“, – pareiškė ministerijos atstovė Olga Čemodanova.

Beje, tai pirmas kartas, kai internete skelbiami milicijos pareigūnų duomenys. Kibernetiniais partizanais pasivadinę programišiai paskelbė karą Baltarusijos valdžiai, todėl įsilaužimai į valstybines duomenų bazes bei interneto svetaines jau tapo kasdieniu reiškiniu.

Kaip rašo Belsat.eu, kibernetinių partizanų gretos Baltarusijoje sparčiai didėja, ir prie šios bendruomenės prisijungia vis daugiau IT specialistų. Skelbiama, kad prie šio pasipriešinimo prisidėjo keletas tūkstančių kibernetikos specialistų, kurie veikia atskiromis grupėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas