Platino melagienų skleidėjai
Sausio 16 d. socialiniame tinkle „Instagram“ paviešintoje nuotraukoje matomas B.Gateso įrašas „Twitter“, kad „vakcinos mūsų maisto produktuose išsprendžia dvejonių dėl vakcinų problemą“. Šį tariamą įrašą galima rasti ir kitur.
Iš nuotraukos matyti, kad tai yra tinklalapyje „Rumble“ paskelbto įrašo ekrano kopija. Publikacijos antraštė skamba taip: „Billas Gatesas žada pumpuoti iRNA į maisto produktus, kad priverstų neskiepytus žmones „priverstinai skiepytis“.“
Ji sutampa su kitame puslapyje „NewsPunch“, nuolat skelbiančiame melagienas, sausio 10 d. pasirodžiusio straipsnio antrašte. Šiame straipsnyje pateikiamas vaizdo įrašas, kuriame matyti ir aptariamas įrašas „Twitter“.
Vaizdo įrašo aprašyme teigiama: „Kadangi globalistų elitui vis sunkiau įtikinti žmoniją paklusti COVID’o dūriams ir nesibaigiančioms sustiprinančiosioms dozėms, jiems tenka ieškoti naujų gudrių būdų, kaip primesti mums savo dūrius.
Užuot pripažinęs, kad žmonija atsipeikėjo prieš tiesą apie pražūtingus eksperimentinius COVID-19 skiepus, B.Gatesas, kuris nėra gydytojas, padvigubino savo pastangas ir ėmėsi slapta skiepyti pasaulį.“
Pačiame vaizdo įraše klaidingai aiškinama, kad filantropas patvirtino siekiantis vakcinuoti net gyvulius, kad pagerintų jų genetiką.
„NewsPunch“ straipsniu pasidalijo daugiau nei 800 žmonių. Alternatyvioje vaizdo įrašų dalijimosi platformoje „Rumble“ tas pats vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas 840 tūkst. kartų.
Įrašas „Twitter“ sukurtas
Tariamas B.Gateso įrašas apie vakcinas maisto produktuose buvo sukurtas kompiuteriu. Jo negalima rasti nei oficialioje Billo Gateso „Twitter“ paskyroje, nei archyvuotose jos versijose (čia, čia).
Dalijamasi ne tiesiog ekrano nuotrauka, o redaguotu vaizdu. Tai rodo ir nuotraukų analizės programa „FotoForensics“. Joje ekrano nuotrauką pavertus pikseliais (fotografiją sudarančiais taškais), matyti, kad B.Gateso atvaizdas ir vakcinų vaizdas išsiskiria fone.
Kad tokio įrašo nebuvo, JAV dienraščio „USA Today“ naujienų tarnybai patvirtino Billo ir Melindos Gatesų fondo atstovas.
Jei tai iš tiesų būtų B.Gateso paskelbto įrašo ekrano kopija, būtų galima matyti datą ir laiką, kada frazė buvo paskelbta. Šioje nuotraukoje to nėra.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia