„Irako vyriausybė mums patvirtino norinti, kad NATO tęstų mokymo, patarinėjimo ir Irako ginkluotųjų pajėgų pajėgumų stiprinimo veiklą“, – Briuselyje per Aljanso gynybos ministrų susitikimą žurnalistams sakė J.Stoltenbergas.
„Irake liksime tik tol, kol būsime laukiami“, – pridūrė jis.
Kanados vadovaujama NATO mokymų misija prasidėjo 2018 metais; joje dalyvauja apie 500 karių. Misija buvo sustabdyta praėjusį mėnesį po JAV bepiločio orlaivio smūgio.
Dabar planuojama prijungti prie šios karinės iniciatyvos šimtus instruktorių, tarnaujančių tarptautinėje koalicijoje, kovojančioje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Irake.
Skirtingai nuo tarptautinės koalicijos, NATO mokymai nėra susiję su kovos operacijomis.
J.Stoltenbergas nepatikslino, kiek prie mokymo misijos gali prisijungti karių, ar kokios veiklos jie galėtų ilgainiui imtis. Daugiau informacijos šiais klausimais gali būti paviešinta po jo penktadienį planuojamo susikimo su koalicijos aukšto rango pareigūnais Miunchene.
Pasak pareigūnų, turėtų pasikeisti „kelių šimtų“ karių vaidmenys. Visų pirma, planuojama išplėsti mokymo misiją dar trijose bazėse centriniame Irake.
Antra, jau galbūt šią vasarą turėtų būti pakeisti misijos įgaliojimai, kad ji galėtų perimti daugiau veiklos, už kurią šiuo metu atsakinga koalicija.
Šis žingsnis iš esmės yra kosmetinis pakeitimas, skirtas patenkinti JAV prezidento Donaldo Trumpo reikalavimą, kad NATO aktyviau veiktų Viduriniuose Rytuose. Regione nebus dislokuojama jokių papildomų pajėgų.