Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Irake susirinko šiitų maldininkai – juos saugos gausios pajėgos

Irako Kerbelos mieste ir aplink jį antradienį buvo dislokuota daug karių, policininkų ir sukarintų pajėgų narių, kurie saugos šimtus tūkstančių šiitų maldininkų, plūstančių į šį šventąjį miestą kasmetinėms religinio gedulo apeigoms, sakė pareigūnai.
Šiitų maldininkai Irake
Šiitų maldininkai Irake / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Irakas

Pranašo Muhammado vaikaitis imamas Husseinas yra palaidotas Kerbeloje ir šiitų maldininkai kiekvienais metais atvyksta čia Ašūros gedului, kuriuo paminimos jo žūties VII amžiuje metinės.

„Mūsų pajėgos iš armijos ir vietos bei federalinės policijos ėmėsi griežtų, šiandien apogėjų pasiekiančių saugumo priemonių maldininkams Kerbeloje ir aplink ją apsaugoti“, – sakė policijos atstovas pulkininkas Alaa al Ghanimi.

„Hashed al Shaabi“ pajėgos įgyvendino saugumo priemones rajonams Kerbelos provincijos vakaruose kontroliuoti“, – sakė A.al Ghanimi, paminėdamas vyriausybę palaikančias sukarintas pajėgas vienijančią organizaciją.

Į vakarus nuo Kerbelos yra Anbaro provincija, kur dalį teritorijos vis dar kontroliuoja „Islamo valstybės“ (IS) džihadistai.

Ašūros apeigose dalyvausiančių maldininkų skaičius turėtų būti didžiulis; Kerbelos gubernatoriaus pavaduotojas Ali al Mayali sakė, jog jis turėtų pasiekti tris milijonus.

Per pastarąsias dvi dienas atvyko maždaug 250 tūkst. maldininkų, sakė jis.

A.al Ghanimi nurodė, kad kol kas saugumo pažeidimų nebuvo.

Išpuoliai Kerbeloje yra reti, bet sunitų ekstremistų IS šiitus laiko atskalūnais ir dažnai į juos taikosi.

IS prisiėmė atsakomybę už sekmadienio išpuolį Bagdade, kai per sprogimą šalia palapinės su užkandžiais šiitams, dalyvaujantiems imamo Husseino mirties metinių minėjime, žuvo mažiausiai penki žmonės.

Imamas Husseinas žuvo 680 metais per mūšį su kalifo Yazido pajėgomis. Jo žūties metinės minimos kasmet 10-ąją pirmojo musulmonų kalendoriaus mėnesio Muharamo dieną, kuri vadinama Ašūra.

Imamo Husseino žūtis yra susijusi su ginču dėl to, kas turėjo tapti kalifu ir Pranašo įpėdiniu. Galiausiai šis ginčas išsirutuliojo į nuožmų islamiškojo pasaulio skilimą bei sunizmo ir šiizmo atsiradimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos