Tuo metu TV reporterio Muntazero al Zaidi šeima protestavo prie įtvirtintos Bagdado žaliosios zonos, kur, pasak šeimos, jis yra laikomas ligoninėje, nes buvo sunkiai sužalotas sulaikymo metu.
Svarbiausios Bagdado šiitų imamo Kadimo mečetės dvasininkas Mohammedas al-Shami, laikydamas penktadienio pamaldas, kreipėsi į šalies premjerą Nuri al Malikį, prašydamas paleisti M.al Zaidi.
„Jie atsakingi už jo saugumą. Jie atsakingi už jo gyvybę ir psichologinę būseną“, – sakė dvasininkas.
Pagrindinės Bagdado sunitų Abu-Hanifos mečetės dvasininkas taip pat paprašė N.al Maliki pasiaiškinti.
„Mes kreipiamės į premjerą ir jo klausiame: Kodėl jūs įkalinote taip didvyriškai ir sąžiningai pasielgusį žmogų? Mes turėjome tokią poziciją užimti jau seniai. Kodėl jūs sulaikėte žmogų, kuris stojo prieš neteisybę“, – savo pamoksle sakė Uthmanas Raheemas.
Po 2003 metų JAV įvykdytos karinės invazijos Irake susirėmimuose tarp sunitų mažumos, kuri buvo valdžioje Saddamo Husseino prezidentavimo laikais, ir šiuo metu didelę įtaką įgavusios šiitų daugumos, žuvo tūkstančiai žmonių.
Smurto banga pamažu atslūgo, nors mirtininkų išpuoliai ir užminuotų automobilių sprogdinimai, siejami su sunitų judėjimu „al Qaeda“ yra tapęs kasdieniu reiškiniu Irake.
Žurnalisto, kuris G.W.Bushą pavadino „šunimi“ ir metė į jį batus, kurie vos nepataikė į JAV prezidentą, atvejis suvienijo nesutarimų draskomą Iraką.
Daugelis irakiečių, tiek sunitai, tiek šiitai kaltina G.W.Bushą dėl dešimčių tūkstančių žuvusių per karą žmonių mirties.