Irano branduolinės energetikos vadovas atmetė Vakarų rezoliucijos projektą

Iranas trečiadienį pareiškė atmetantis Vakarų šalių rezoliucijos projektą, kuriame Teheranas raginamas visapusiškai bendradarbiauti su Tarptautine atominės energijos agentūra (TATENA), pranešė šalies branduolinės energetikos vadovas.
Irano atominės energijos organizacijos vadovas Mohammadas Eslami
Irano atominės energijos organizacijos vadovas Mohammadas Eslami / „AFP“/„Scanpix“
Temos: 2 Iranas Sankcijos

„Jie parašė rezoliuciją ir atnešė dokumentus, kurie, kaip jie patys žino, neatitinka tikrovės ir kuriuos Islamo Respublika atmeta“, – sakė Irano atominės energijos organizacijos vadovas Mohammadas Eslami, pranešė oficialioji naujienų agentūra IRNA.

Antradienį diplomatai pranešė, kad Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija pateikė rezoliuciją Jungtinių Tautų branduolinės saugos agentūrai.

Rezoliucija, kurioje Iranas raginamas visapusiškai bendradarbiauti su TATENA, priimta po to, kai agentūros ataskaitoje buvo padaryta išvada, kad ilgai trukusiame tyrime dėl nedeklaruotų branduolinių medžiagų Irane „nėra jokios pažangos“.

Tekstas turi būti aptartas trečiadienį prasidedančiame TATENA 35 šalių Valdytojų tarybos ketvirčio posėdyje.

Iranui „būtina ir neatidėliotina imtis veiksmų, kad įvykdytų savo teisinius įsipareigojimus“, pabrėžiama teksto projekte, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.

Šį mėnesį Irane turėjo apsilankyti TATENA delegacija, tačiau M.Eslami sakė, kad „šiuo metu agentūros (TATENA) vizito darbotvarkėje nėra“.

„Mes atsakėme į visus TATENA įtarimus ir kaltinimus ir, jei ji turėtų gerų ketinimų bei noro tęsti derybas, jos (Vakarų šalys) nebūtų pateikusios rezoliucijos“ prieš Iraną, pridūrė jis.

Tai vyksta įstrigusių derybų dėl 2015 metų branduolinio susitarimo atgaivinimo fone.

Susitarimu, kurį Iranas sudarė su Jungtine Karalyste, Kinija, Prancūzija, Vokietija, Rusija ir JAV, Teheranas buvo atleistas nuo sankcijų mainais į garantijas, kad jis nekurs branduolinio ginklo.

Iranas visada neigė norintis turėti branduolinį arsenalą.

Susitarimas pakibo ant plauko, kai tuometinio prezidento Donaldo Trumpo vadovaujamos JAV 2018 metais vienašališkai iš jo pasitraukė.

M.Eslami pareiškė, kad „maksimalaus spaudimo ir kaltinimų skleidimo politikos taikymas“ Iranui yra „tų, kurie daugina sankcijas, prigimtyje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis