Remiantis Gvardijos naujienų svetaine „Sepahnews“, raketa pavadinta „Khaybarchekan“ – VII amžiuje įvykusio pranašo Muhammado pergalingo mūšio garbei.
Ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Mohammad Bagheri šią ginkluotę apibūdino kaip strateginę „ilgiojo nuotolio“ raketą.
Anot „Sepahnews“, raketa galės nuskrieti iki 1 450 km, naudos kietąjį kurą ir bus pajėgi išvengti oro erdvės gynybos sistemų.
„Khaybarchekan“ buvo pristatyta per apsilankymą Gvardijos oro pajėgų „žemė–žemė“ raketų bazėje, dalyvaujant šalies aerokosminių pajėgų vadui Amirui Ali Hajizadeh.
„Jos manevringumas ir ypatingas greitis leidžia pasiekti taikinius 1 450 kilometrų spinduliu“, – teigiama naujienų tinklapyje.
Iranas turi didžiausią raketų arsenalą Vidurio Rytuose.
Gruodžio 24 dieną šiitiška respublika paleido 16 balistinių raketų, užbaigdama karines pratybas, kurias generolai pavadino įspėjimu Izraeliui.
Žydų valstybė yra maždaug už 1 000 km nuo Irano vakarinės sienos.
Pirmadienį M.Bagheri pareiškė, kad jo šalis yra „savarankiška kalbant apie karinę įranga“, ir pabrėžė, kad panaikinus JAV sankcijas Iranas galėtų tapti vienu didžiausių ginklų eksportuotojų pasaulyje.
Londone įsikūrusio Tarptautinio strateginių tyrimų instituto (IISS) duomenimis, Iranas turi apie 20 tipų balistinių raketų, taip pat sparnuotųjų raketų ir bepiločių orlaivių.
Šios ginkluotės pajėgumai skiriasi: pavyzdžiui, raketų „Qiam 1“ veikimo nuotolis siekia 800 km, o „Ghadr 1“ – 1,8 tūkst. kilometrų.
Pasak IISS, šiuo metu Teherano prioritetas yra didinti savo raketų tikslumą.