Per ataką buvo panaudotos raketos ir dronai, kurie buvo nukreipti būtent į oro gynybos sistemą, sakė J.Griffin šaltiniai. „Tai buvo žinutė iraniečiams: „Mes galime jus pasiekti“. Rusijos oro gynybos sistemos pasirodė neveiksmingos“, – rašė ji, cituodama pašnekovus.
Teheranas įsigijo S-300 sistemas, kad užkirstų kelią Izraelio, JAV ar Persijos įlankos valstybių smūgiams į taikinius Irane, rašoma JAV įsikūrusio Strateginių ir tarptautinių tyrimų centro „Missile Threat Project“ interneto svetainėje.
S-300 sistemos Irane buvo dislokuotos 2019 m. Iranas jas naudoja, be kita ko, branduoliniams objektams apsaugoti. Tokių objektų yra netoli Isfahano bazės, kuriai buvo smogta.
Gavęs S-300, Teheranas susidomėjo galimybe įsigyti pažangesnes S-400 sistemas. Kai kurios šių sistemų modifikacijos gali numušti radarais sunkiai užfiksuojamus (angl. „stealth“) naikintuvus. 2023 m. Irano delegacija Rusijoje net apsilankė ekskursijoje po S-400 gaminančią gamyklą, rašė „The Washington Post“.
Pastaraisiais metais Rusija praranda savo dalį pasaulinėje ginklų rinkoje, taip pat ir dėl karo Ukrainoje. Remiantis Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) ataskaita, 2019-2023 m., palyginti su 2014-2018 m., šalies ginklų eksportas sumažėjo 53 proc. 2023 m. Rusija pasauliniame eksportuotojų reitinge smuktelėjo į trečią vietą, užleisdama vietą Prancūzijai.