Jau dabar aišku, kad H.Rouhani surinko daugiau nei 50,6 proc.rinkėjų balsų.
Politikas, kuris vadovavo savo šalies delegacijai derybose dėl Irano branduolinės programos šio amžiaus pradžioje, kai prezidento postas priklausė reformoms palankiam Mohammadui Khatami, dažnai kritikuodavo kadenciją baigiantį šalies vadovą Mahmoudą Ahmadinejadą, kaltindamas jį be reikalo susipriešinus su tarptautine bendruomene.
64 metų H.Rouhani sakė, kad jo šalis „nepasiduos“ Vakarų šalių reikalavimams derybose dėl prieštaringai vertinamos branduolinės programos, tačiau žadėjo laikytis konstruktyvaus, o ne avantiūristinio požiūrio.
„Žengiau į priekį, kad išgelbėčiau Irano ekonomiką ir kurčiau konstruktyvius ryšius su pasauliu, vadovaujant išmintimi ir viltimi“, – jis pareiškė skelbdamas savo sprendimą kandidatuoti.
64 metų H.Rouhani sakė, kad jo šalis „nepasiduos“ Vakarų šalių reikalavimams derybose dėl branduolinės programos.
H.Rouhani žadėjo atkurti diplomatinius ryšius su pagrindiniu Teherano priešininku Vašingtonu; jie nutrūko 1979 metais, kai islamistai studentai užgrobė JAV ambasadą.
Šis kandidatas taip pat žadėjo, kad jo administracija „netoleruos moterų diskriminacijos“.
Vedęs ir keturis vaikus turintis H.Rouhani turi teisės daktaro laipsnį, kurį įgijo apgynęs disertaciją Glazgo Kaledonijos universitete Škotijoje, nurodoma jo oficialiame gyvenimo aprašyme.
Jis gimė kaip Hassanas Feridonas 1948 metais Sorchės mieste Semnano provincijoje, į pietryčius nuo Teherano.