Demonstracijos Irane prasidėjo lapkričio 15 dieną, vyriausybei netikėtai nusprendus iki 200 proc. padidinti benzino kainas.
Iranas dar nėra paskelbęs, kiek iš viso žmonių buvo areštuota, kai saugumo pajėgos pradėjo slopinti neramumus, per kuriuos buvo padeginėjami pastatai ir plėšiamos parduotuvės.
„Visi tie areštuoti žmonės... Žinoma, kai kurie iš jų yra nekalti ir turėtų būti paleisti“, – sakė H.Rouhani, kurio kalbą transliavo valstybinė televizija.
„Yra tokių, kurie... įvykdė nusižengimą, o ne nusikaltimą. Kažkas padegė padangą... Neturime laikyti jų už tai, ką jie padarė, – kalbėjo prezidentas. – Tai, ką jie padarė, nėra gerai, bet... neturime būti griežti su šiais žmonėmis.“
Tačiau H.Rouhani pridūrė, kad žmonės, kurie per neramumus panaudojo ginklus ar įvykdė rimtus nusikaltimus, yra atskiras atvejis.
„Su nusikaltėliais turi būti elgiamasi pagal įstatymą“, – pabrėžė jis ir sakė, kad tarp tokių žmonių yra tie, kas veikė „organizuotu būdu“.
Pasak H.Rouhani, ateityje bus paviešinti jų „prisipažinimai“ ir visi pamatys, kad jie tai „planavo daugiau kaip dvejus metus“.
„Jų šeimininkai užsienyje pasakė jiems, kad atėjo laikas, vykdykite... Su šiais žmonėmis turi būti tvarkomasi“, – sakė H.Rouhani.
Iranas dėl prasiveržusio smurto kaltino „banditus“, kuriuos esą remia jo nesutaikomi priešai Amerika, Izraelis ir Saudo Arabija.
Pareigūnai dar nėra paskelbę, kiek iš viso žmonių žuvo per šiuos neramumus.
Londone įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pirmadienį paskelbė, kad slopinant protestus Irane žuvo mažiausiai 208 žmonės, bet Iranas tokius pranešimus atmetė kaip „absoliutų melą“.