Alexandre'as Benalla ir Vincent'as Crase'as buvo apkaltinti „grupiniu smurtu“, informavo Paryžiaus prokuratūra.
Be to, neteisėtu atvaizdų pasisavinimu ir profesinio slaptumo pažeidimu buvo apkaltinti trys aukšto rango policijos pareigūnai, kurių įgaliojimai buvo sustabdyti dėl įtarimų, jog jie neteisėtai davė A.Benalla per minimus incidentus stebėjimo kamerų įrašytą medžiagą, kad padėtų jam pasiteisinti.
Prezidentas skandalo viešai dar nekomentavo. Bet po sekmadienį vakare Eliziejaus rūmuose įvykusio ministrų pasitarimo vienas E.Macrono patarėjas sakė, kad prezidentas A.Benalla bylos faktus „laiko nepriimtinais“.
Šaltinis pridūrė, kad E.Macronas šiuo klausimu kalbės „tada, kai manys esant būtina“, ir kad jis pažadėjo neleisti nebaudžiamumo.
26-erių A.Benalla gegužės mėnesį dviem savaitėms buvo nušalintas nuo pareigų, nurodė prezidentūra. Vis dėlto jis toliau rodydavosi E.Macrono saugumo komandoje.
Opozicija kaltina E.Macroną, kuris į valdžią atėjo pažadėjęs sugrąžinti skaidrumą ir sąžiningumą aukščiausiam šalies postui bei užtikrinti „atsakomybės respubliką“, dangstant A.Benalla.
Penktadienį E.Macronas atleido dabar jau buvusį savo saugumo padėjėją.
Skandalą sukėlusiame vaizdo įraše, nufilmuotame išmaniuoju telefonu, galima matyti, kaip per Gegužės 1 dienos demonstraciją, stebint riaušių policijai, policijos šalmą dėvintis A.Benalla muša protestuotoją.
Papildomai A.Benalla buvo apkaltintas dėl to, kad apsimetė policijos pareigūnu ir bendrininkavo neteisėtai panaudojant saugumo kamerų nufilmuotą medžiagą.
Pirmadienį parlamente liudijo šalies vidaus reikalų ministras Gerard'as Collomb'as. Kai kurie parlamentarai iš anksto perspėjo, kad reikalaus jo atsistatydinimo, jei jis žinojo apie minimą incidentą, bet tylėjo.
G.Collomb'as parlamentui iš tiesų teigė, kad neinformavo E.Macrono apie vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip vienas prezidento apsaugininkų per Gegužės 1-osios demonstraciją Paryžiuje smogia jaunam vyrui.
Pasak G.Collomb'o, jo darbuotojai apie vaizdo įrašą jam pranešė gegužės 2-ąją – kitą dieną po to, kai A.Benalla sumušė vyrą policijai vaikant protestuotojus iš vienos Paryžiaus aikštės.
Tačiau G.Collomb'as sakė, kad ne jo pareiga informuoti prokurorus apie įtariamą užpuolimą.
„Jie pasakė, kad jau informavo policiją ir pranešė prezidento kabinetui. Pasielgta tinkamai, nes visų būtinų priemonių, administracinių ar teisinių, turi būti imamasi pagal deramą hierarchiją“, – sakė jis parlamento komitetui.
G. Collomb'as taip pat sakė, kad vėliau nekalbėjo su E.Macronu apie įtariamą A.Benalla užpuolimą. Taip buvo iki trečiadienio, kai prancūzų dienraštis „Le Monde“ paskelbė minimą vaizdo įrašą.
„Per mūsų su prezidentu susitikimus niekada neminėjau Benalla atvejo“, – teigė ministras.
Pasak G.Collomb'o, A.Benalla operacijai turėjo padėti tik kaip stebėtojas, jį lydėjo pareigūnas, turėjęs užtikrinti, kad policijos veiksmuose jis nedalyvautų.