Gilio salyną sudaro trys koralinių rifų supamos atogrąžų salelės, esančios už kelių kilometrų nuo didesnės Lomboko salos šiaurės vakarinės pakrantės. Į jas atvyksta daug žygeivių ir nardytojų.
Nacionalinės krizių valdymo agentūros atstovas Sutopo Purwo Nugroho sakė žurnalistams, kad apie 200 indoneziečių ir užsieniečių turistų jau išgabenti iš šių salų.
„Dar 700 turistų laukia, kada bus evakuoti“, – pridūrė jis. Pasak pareigūno, Gilio salose žemės drebėjimas apgadino kai kuriuos viešbučius.
Kalnuotai vulkaninei Lomboko salai, stūksančiai šalia žemesnių Gilio salų, teko pagrindinis sekmadienį įvykusio 6,9 balo žemės drebėjimo smūgis. Ten žuvo dauguma aukų.
Tačiau vietos paieškų ir gelbėjimo tarnybų pareigūnai sakė, kad Gilio salose žuvo mažiausiai vienas žmogus, dar keletas buvo sužeisti.
„Vienas indonezietis turistas žuvo Gili Meno, dar keli buvo sužeisti, dauguma patyrė kaulų lūžių“, – naujienų agentūrai AFP sakė gelbėjimo pareigūnas Agusas Hendra Sanjaya, turėdamas omenyje viduriniąją salą.
Sekmadienio vakarą įvykęs žemės drebėjimas sukėlė gyventojų ir turistų paniką Lomboke, taip pat paveikė kurortinę Balio salą, kur žuvo mažiausiai vienas žmogus.
Balyje požeminiai smūgiai taip pat apgadino dešimtis pastatų ir šventyklų.
Atrodo, kad pagrindiniai turizmo rajonai Lomboko pietuose ir vakaruose nukentėjo mažiau, bet kai kurie išsigandę svečiai jau stengiasi išvykti.
Naujausio žemės drebėjimo pagrindinis smūgis teko salos šiaurinei ir rytinei daliai. Tūkstančiai žmonių buvo evakuoti į lauke įrengtas stovyklas.
Balio tarptautinio oro uosto terminalas buvo apgadintas, bet kilimo ir tūpimo takas nepaveiktas, tad skrydžiai vyksta įprastu tvarkaraščiu, nurodė krizių valdymo agentūros pareigūnai.
Lietuvos URM: duomenų apie nukentėjusius lietuvius – nėra
Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad dėl Indonezijoje įvykusio žemės drebėjimo būtų nukentėję Lietuvos piliečiai, rašoma spaudai išplatintame pranešime.
Lamboko saloje įvykusio žemės drebėjimo aukų skaičius siekia daugiau nei 80 žmonių, tikėtina, kad aukų skaičius gali išaugti. Žemės drebėjimas buvo juntamas ir gretimoje Balio saloje.
URM primena, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.
Taip pat galima kreiptis į Lietuvos ambasadą Japonijoje: +81 3 3408 5091, amb.jp@urm.lt.
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS:
https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx.