Islamistai tvirtina, kad Egipto referendume buvo pritarta naujajai konstitucijai

Dauguma egiptiečių išreiškė palaikymą prieštaringai vertinamai naujai konstitucijai per dviejų etapų referendumą, sekmadienį paskelbė valdantieji islamistai ir valstybinė žiniasklaida, nors sekuliarios pakraipos opozicija skundžiasi dėl įtariamų klastojimų ir svarsto savo tolesnius žingsnius.
Egipte skaičiuojami referendumo dėl naujosios konstitucijos priėmimo rezultatai.
Egipte skaičiuojami referendumo dėl naujosios konstitucijos priėmimo rezultatai. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Musulmonų brolija, iškėlusi į valdžią prezidentą Mohamedą Mursi, ir valstybinis dienraštis „al Ahram“ paskelbė, kad apie 64 proc. rinkėjų pritarė konstitucijai, remiantis šeštadienį vykusio antrojo referendumo rato balsų skaičiavimo preliminariais rezultatais.

Per abu balsavimus rinkėjų aktyvumas buvo apie 32 proc., nurodė Musulmonų brolija.

Preliminarūs pranešimai buvo pagrįsti informacija apie referendumo rezultatus per abu balsavimo ratus, vykusius du šeštadienius iš eilės, gauta iš pareigūnų daugumoje balsavimo apylinkių. Galutinius rezultatus rinkimų komitetas paskelbs per dvi dienas.

„Egipto žmonės toliau žengia į galutinį šiuolaikiškos demokratinės valstybės sukūrimą, užvertę priespaudos puslapį“, – sakoma Musulmonų brolijos politinio sparno – Laisvės ir teisingumo partijos pranešime.

Per abu balsavimus rinkėjų aktyvumas buvo apie 32 proc., nurodė Musulmonų brolija.

Pagrindinis opozicijos aljansas – Nacionalinio gelbėjimo frontas (NGF) – šeštadienį pareiškė užfiksavęs klastojimų per abu balsavimo etapus. Sekmadienį jis planuoja surengti spaudos konferenciją apie 11 val. Grinvičo (13 val. Lietuvos) laiku.

NGF mėgino sužlugdyti balsavimą, rengdamas masines demonstracijas, taip pat agituodamas balsuoti prieš naująją konstituciją.

Jeigu naujas pagrindinis įstatymas bus priimtas, per du mėnesius įvyks nauji parlamento rinkimai.

Atsistatydino Egipto viceprezidentas M.Mekki

Egipto viceprezidentas Mahmudas Mekki šeštadienį, referendumo dėl naujosios konstitucijos dieną, paskelbė atsistatydinantis, nes naujame pagrindiniame įstatyme nėra aiškiai suformuluota, ar išliks jo postas.

Pranešime, kurį gavo naujienų agentūra AFP, M.Mekki pareiškė atsistatydinantis, nes „politinis darbas nedera prie mano, kaip teisėjo, profesinio pobūdžio“.

Jis teigė iš pradžių prašęs leisti atsistatydinti lapkričio 7 dieną, tačiau šis žingsnis buvo atidėtas dėl įvairių įvykių, tokių kaip Izraelio karas su palestiniečių islamistų judėjimu „Hamas“ Gazos Ruože, taip pat dėl praeitą mėnesį priimto prezidento M.Mursi sprendimo padidinti savo galias.

„Šiandien (šeštadienį) supratau, kad dabar tinkamas laikas paskelbti apie savo atsistatydinimą iš Respublikos viceprezidento posto, ir aš toliau liksiu kariu savanoriu“, – aiškino M.Mekki.

58 metų M.Mekki anksčiau buvo autoritetingas teisėjas, kol M.Mursi rugpjūtį paskyrė jį savo viceprezidentu.

Jis vadovavo teisėjams, kurie sukilo prieš pernai nuverstą prezidentą Hosni Mubaraką, tačiau atmetė raginimus pačiam siekti prezidento posto, sakydamas, jog nori likti politiškai nepriklausomas.

M.Mekki anksčiau yra užsiminęs Egipto žiniasklaidai, kad galvoja apie atsistatydinimą.

Jo brolis Ahmedas Mekki yra M.Mursi teisingumo ministras.

M.Mekki buvo tik antrasis Egipto viceprezidentas, paskirtas per pastaruosius 30 metų.

H.Mubarakas nebuvo paskyręs savo pavaduotojo per tris dešimtmečius trukusį autoritarinį valdymą, tačiau nusprendė paskirti viceprezidentu savo žvalgybos vadovą Omarą Suleimaną pernai vasarį, kai jau buvo įsiplieskęs sukilimas, galiausiai nuvertęs šalies vadovą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai