Moterų ir vaikų pirkėjai – ne tik IS kovotojai, bet ir turtingi gyventojai iš Artimųjų Rytų. „Merginomis čia prekiaujama kaip degalų bareliais, – ji sakė „Bloomberg“. – Vieną merginą gali parduoti ir pirkti penki ar šeši skirtingi vyrai. Kartais šie kovotojai parduoda merginas atgal jų šeimoms už tūkstančius dolerių.“
Balandžio mėnesį kelionės į Iraką metu ji gavo šį kainyną. Jame brangiausiai įvertinti maži vaikai – už berniukus ir mergaites nuo 1 iki 9 metų amžiaus prašoma maždaug 150 eurų. Už jaunas merginas – apie 115 eurų, kiek pigiau – už vyresnes nei 20 metų moteris.
Anot Z.Bangura, IS vadeivos iš pradžių patys išsirenka vergus, tuomet savo kainą už vaikus ir moteris gali siūlyti turtingi pašaliečiai iš regiono – jie būna pasirengę sumokėti tūkstančius. Likusius už kainyne numatytas kainas gali įsigyti patys IS kovotojai.
IS belaisvius masiškai pardavinėti pradėjo, kai į nelaisvę 2014 m. rugpjūtį paėmė apie 2 tūkst. jazidų – kurdų religinės mažumos narių. IS net išleido dokumentą, kuriame aiškino, kad vergovė yra suderinama su islamo teise. Balandžio mėnesį IS paleido apie 200 belaisvių, kai iš jų šeimų gavo apie 30 tūkst. JAV dolerių.
Dokumento, kuriame nustatytos kainos, egzistavimas – dar vienas įrodymas, kad IS savo teritorijoje yra plačiai išvystę prekybą žmonėmis. „Jie turi sistemą, turi programą, – sakė Z.Bangura. – Jie turi taisykles, kaip elgtis su šiomis moterimis. Jie turi specialią įstaigą, kuri organizuoja visas „santuokas“ ir moterų pardavimą.“
„Tai nėra įprastinė sukilėlių grupuotė, – pridūrė ji. – Kai juos taip vadini, tuomet naudoji įprastus įrankius kovoje su jais. Tai yra kai kas kito. Tai – konvencinės karinės galios ir gerai valdomos valstybės kombinacija.“