Po minėtųjų teroro aktų Vokietijos federalinė konstitucijos gynimo tarnyba perspėja dėl galimo teroro Europoje. Tarnybos ataskaitoje rašoma: „Karinė „Islamo valstybės“ sėkmė ir kalifato paskelbimas teroro grėsmę padidino iki naujo lygio“.
Saugumo tarnybų vertinimu, gyvename nuolatinio teroristinių išpuolių pavojaus sąlygomis. Vis dėlto Europos politikai ragina nepasiduoti panikai, nesileisti įbauginamiems.
Saugumo tarnybų vertinimu, gyvename nuolatinio teroristinių išpuolių pavojaus sąlygomis.
EU saugumo ir gynybos politikos klausimams skirtame viršūnių susitikime Briuselyje, vykusiame kaip tik lemtingąjį teroristinių išpuolių penktadienį, Angela Merkel islamistinį terorą įvardijo kaip vieną iš didžiųjų ES iššūkių, susiedama jį ir su pabėgėlių problematika: „Mums aišku, jog ir spręsdami migracijos politikos klausimus, privalome būti itin atidūs, kad islamo kovotojai neįsiskverbtų į ES.“
Teroristų keliai į Europą
JAV slaptosios tarnyboms dar 2014 metų rugsėjį pavyko iššifruoti koduotą „Islamo valstybės“ vadovų komunikaciją, kurioje aptariami džihadistų siuntimo į Europą keliai.
Džihadistai privalo vengti oro linijų – dėl griežtų patikrinimų oro uostuose. Apsimetę pabėgėliais, jie turi grupelėmis po keturis kirsti Sirijos-Turkijos sieną, o iš Turkijos su įsigytais suklastotais dokumentais toliau vykti į Europą.
Retkarčiais viešuomenę vis pasiekia informacija apie teroristus, sulaikytus pakeliui į Europą. Antai gegužės pabaigoje Norvegijos slaptosios tarnybos PST sutrukdė įvažiuoti į šalį pabėgėliais apsimetusiems vadinamosios „Islamo valstybės“ ir Al-Nusra fronto teroristams.
Abiem teroristinėms organizacijoms priklausantys asmenys buvo įsimaišę tarp kandidatų, kurie kaip Jungtinių Tautų pagalbos organizacijos pabėgėliai turėjo atvykti į Norvegiją.
Abiem teroristinėms organizacijoms priklausantys asmenys buvo įsimaišę tarp kandidatų, kurie kaip Jungtinių Tautų pagalbos organizacijos pabėgėliai turėjo atvykti į Norvegiją.
Maždaug tuo pat metu netoli Milano buvo sulaikytas asmuo, atsakingas už Tuniso sostinėje Bardo muziejuje įvykdytą teroristinį išpuolį, per kurį žuvo 24 žmonės. Pasirodo, jis atvyko į Siciliją vasario mėnesį kaip pabėgėlis gumine valtimi, o po to vėl išvyko į Tunisą vykdyti teroro išpuolio.
„International Business Times“ rašė apie du pabėgėlių kontrabandininkus, kurie per Viduržemio jūrą sėkmingai perkelia „Islamo valstybės“ kovotojus, planuojančius teroristines akcijas Vakaruose. O neseniai interviu BBC kanalui vienas iš Libijos vyriausybės patarėjų Tobruke teigė žinąs, jog „Islamo valstybės“ kovotojai išties plukdomi valtimis į Europą.
Graikija – teroristų stotelė kelyje į Europą
Vis dėlto, saugumo tarnybų duomenimis, teroristai kur kas dažniau renkasi kitus tris maršrutus į Europą: per Graikiją, per buvusios Jugoslavijos valstybes ir per Bulgariją.