Jungtinės Valstijos – didžiausia pasaulio ekonomika – anksčiau šį mėnesį pradėjo išstojimo iš 2015 metų Paryžiaus klimato susitarimo procesą.
2017 metais į valdžią atėjęs D.Trumpas taip pat siekė neleisti Kalifornijai nustatyti griežtesnių standartų dėl automobilių taršos ir ėmėsi žingsnių, kad valstijos galėtų nustatyti savus standartus dėl esamų anglimis kūrenamų elektrinių.
„Trumpo administracijos požiūris absoliučiai neatsakingas“, – Ispanijos visuomeninei televizijai pareiškė T.Ribera.
Šis požiūris yra „neatsakingas visos planetos akyse, nes tai, ką daro didžiausia pasaulio ekonomika, veikia mus visus. Jis taip pat neatsakingas Amerikos visuomenės interesų atžvilgiu“ , pažymėjo ji.
„Tarptautinė bendrija rado būdą pasakyti: „Ne, svarbu tęsti darbą, svarbu toliau koordinuoti veiksmus.“ Niekas oficialiai neseka prezidentu Trumpu, matome pozityvią reakciją“, – sakė ispanų ministrė.
Ispanijos socialistų vyriausybė pasisiūlė priimti šiemetinę Jungtinių Tautų klimato konferenciją (COP25). Iš pradžių ją ketino organizuoti Čilė, kuri praėjusį mėnesį to atsisakė šalyje kilus kruvinoms riaušėms dėl ekonominės nelygybės.
Ispanijos pareigūnai tikisi, kad pirmadienį prasidėsiančioje ir dvi savaites truksiančioje konferencijoje bus maždaug 25 tūkst. dalyvių ir 1,5 tūkst. žurnalistų iš viso pasaulio.
JAV iš Paryžiaus klimato susitarimo oficialiai pasitrauks 2020 metų lapkričio 4-ąją – kitą dieną po prezidento rinkimų, kuriuose D.Trumpas sieks antros kadencijos.