Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ispanijoje į gatves išėję žmonės reikalavo, kad bankai grąžintų jų pinigus

Įtūžę ispanai, sakydami, kad bankai apgaule pasisavino jų santaupas, šeštadienį išėjo į gatves, reikalaudami, jog finansų institucijos, kurioms buvo suteikti gelbėjimo paketai, grąžintų žmonių pinigus.
Protestas Ispanijoje
Protestas Ispanijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Vagys! Kur mūsų pinigai?“ – plyšojo apie tūkstantis protestuotojų, daugiausiai senyvo amžiaus, susirinkę prie centrinio banko būstinės Madride, o vėliau nužygiavo prie nacionalizuoto finansų milžino „Bankia“ biuro.

Pasak protestuotojų, „Bankia“ jiems teigė investuojanti žmonių pinigus į saugias taupymo priemones, bet iš tikrųjų pardavinėjo jiems „privilegijuotas akcijas“, paskubomis siekiant surinkti lėšų po finansų krizės, prasidėjusios 2008 metais.

Dabar, kai „Bankia“ ir kiti skolintojai bankrutavo arba turėjo būti gelbėjami Ispanijos partnerių Europoje lėšomis, bankų klientai gali netekti didelės savo santaupų dalies.

Bankininkystės paslaugų vartotojų organizacija ADICAE, iškėlusi bylą „Bankia“, planuoja šeštadienį surengti panašias demonstracijas daugiau nei 20 Ispanijos miestų.

Jos pirmininkas Manuelis Pardosas savo pranešime teigia, kad bankų klientai tapo „milžiniško masto sukčiavimo aukomis“ ir dabar verčiami susitaikyti su „neteisėtai primestais nuostoliais“.

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį uždegė žalią šviesą pirmosios finansinės pagalbos išmokos – apie 37 mlrd. eurų (37,8 mlrd. litų) – skyrimo „Bankia“ ir trims kitiems Ispanijos bankams.

Vykdydama Briuselio iškeltas sąlygas, „Bankia“ nurodė, kad kiekvienam vadinamųjų privilegijuotų akcijų savininkui bus grąžinta tik 61 proc. investuotos sumos.

„Jie nori iš mūsų pasiimti 40 procentų“, – sakė viena protestuotojų, 59-erių Paloma, įsigijusi privilegijuotųjų akcijų už 25 tūkst. eurų, ir jai buvo pasakyta, jog ji atgaus savo pinigus po penkerių metų.

„Aš 25 metus po truputį taupiau kas dieną ir dabar, kai man jų reikia, jie neduoda jų man“, – piktinosi Paloma, prašydama neminėti jos pavardės.

Dėl statybų bumo burbulo sprogimo 2008 metais nukentėjo bankai ir milijonai žmonių, kurios ištiko nedarbas ir skurdas. Gilios recesijos apimtoje Ispanijoje darbo neturi kas ketvirtas darbininkas.

„Jie privalo sugrąžinti mums visus pinigus, nes dabar per krizę mes jų visai nebeturime“, – sakė Paloma.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai